pogoda grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Jak będzie wyglądała pogoda w Grudziądzu?

Prognoza pogody

Pogoda. Jakie będą święta Bożego Narodzenia i Sylwester w Grudziądzu?

2023-12-21 15:36

Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia w Grudziądzu? To pytanie zadają sobie od kilku dni mieszkańcy naszego miasta. Pogoda długoterminowa na ten moment nie wskazuje, aby święta jak i Sylwester 2023 były białe od śniegu (z drobnymi wyjątkami). Istnieje spora szansa, że nie będzie również mrozu.

Pogoda na Boże Narodzenie i Sylwester 2023

Na niedzielę (24 grudnia) synoptycy przewidują w Grudziądzu temperaturę 2-3 stopni na plusie. Będzie pochmurno i miejscami może spaść deszcz w towarzystwie śniegu.

Zdecydowanie cieplej powinno być w pierwszy oraz drugi dzień świąt (25 i 26 grudnia). Wówczas na grudziądzkich termometrach może pojawić się nawet 10 stopni na plusie. Możliwe są także przelotne opady deszczu.

Z kolei jeśli chodzi o sylwester (niedziela, 31 grudnia) to według synoptyków w Grudziądzu ponownie możemy spodziewać się 2 stopni na plusie. Do tego przejściowe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Podobnie w kontekście ciepła powinno być również w noworoczny poniedziałek (1 stycznia). Wówczas spodziewać się możemy jednak deszczu ze śniegiem i 2 lub 3 kresek na plusie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express Prof. Witold Orłowski