slawomir chyła

i

Autor: Łukasz Piekarski Sławomir Chyła (na zdjęciu) w grudziądzkiej straży pracował przez 32 lata

Po 32 latach czas na emeryturę. Przygodę z grudziądzką strażą pożarną zakończył Sławomir Chyła

2023-01-26 12:36

Strażacy z Grudziądza pożegnali dziś (26 stycznia) mł. bryg. Sławomira Chyłę. Funkcjonariusz po 32 latach służby odszedł na emeryturę. W grudziądzkiej PSP był zastępcą komendanta jednostki przy ul. Strażackiej na Rządzu.

Uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby przez ikonę grudziądzkiego pożarnictwa mł. bryg. Sławomira Chyłę odbyła się w Jednostce PSP nr 2 w Grudziądzu przy ul. Strażackiej.

Wzruszenie po tylu latach. Na pewno jest jakiś sentyment do tego miejsca. Jestem związany z tymi ludźmi, dla mnie to jest praktycznie druga rodzina. Przez 25 lat pracowałem na podziale bojowym w systemie 24-godzinnym, a od kilku lat pełniłem funkcję zastępcę dowódcy jednostki tutaj na Rządzu - mówi Sławomir Chyła.

W ciągu 32 lat służby wychował kilka pokoleń strażaków oraz przeszkolił z dziedziny bezpieczeństwa tysiące dzieci w grudziądzkim Ogniku.

Właśnie ty jesteś kojarzony jak ten pan od ognika. Ten, który przekazuje z dużą pasją swoją wiedzę dzieciom, aby tych pożarów i niebezpiecznych zdarzeń było jak najmniej - dodaje Robert Gutowski, komendant miejski PSP w Grudziądzu.

Sławomir Chyła po przejściu na emeryturę nie kończy swojej przygody ze strażą. Przez cały działa także jako ochotnik w jednostce OSP Boguszewo.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kiedyś to była Straż Ogniowa...