wadim gkm

i

Autor: Nadesłane / GKM Grudziądz Wadim Tarasenko (na zdjęciu po prawej) do grudziądzkiego klubu trafił przed sezonem 2022

Wadim Tarasenko z polskim obywatelstwem? Skład GKM-u Grudziądz poszerzy się o kolejnego zawodnika

2023-01-26 1:33

Pojawia się coraz więcej głosów, że rosyjski żużlowiec Wadim Tarasienko otrzymał polskie obywatelstwo. Oznacza to, że w sezonie 2023 będzie mógł startować w polskiej lidze.

O tym, że Wadim Tarasenko otrzymał polski paszport napisał na swoich mediach społecznościowych poseł z Grudziądza, Tomasz Szymański.

W Warszawie ptaszki ćwierkają, że Vadim Tarasienko otrzymał polskie obywatelstwo - czytamy w poście grudziądzkiego parlamentarzysty.

W sezonie 2022 r Wadim Tarasienko pracował w grudziądzkim klubie. Współpracował z teamem Kacpra Pludry. Junior "żółto-niebieskich" zaliczył najlepszy sezon w karierze!

Jeśli Tarasenko zdecyduje się na jazdę w GKM-ie - a jak informowaliśmy wcześniej grudziądzki klub ma podpisane porozumienie z 28-latkiem - to poszerzy kadrę drużyny z Hallera 4 o kolejnego, polskiego seniora. Wówczas poza meczowym składem będzie znajdowało się przynajmniej dwóch żużlowców.

Na jutro działacze GKM-u zaplanowali konferencję prasową. Na niej najprawdopodobniej zostanie ogłoszona informacja o przyznaniu polskiego obywatelstwa Wadimowi Tarasience.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Akcja GOPR w Beskidzie Żywieckim. Szukali 60-latki, która... siedziała w domu!