Piotr Pawlicki

Autor: Facebook / Speedway Events Piotr Pawlicki (na zdjęciu) zdobył 13 punktów w Grudziądzu

Żużlowe emocje

Piotr Pawlicki wygrywa w Grudziądzu. Znamy finalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski

2023-05-12 11:44

Piotr Pawlicki ze zwycięstwem, a Jarosław Hampel i Grzegorz Zengota bez awansu. IMP Challenge na torze w Grudziądzu przyniosło sporo zaskakujących rozstrzygnięć.

Zawody w Grudziądzu miały wyłonić ósemkę żużlowców, którzy zmierzą się w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Te - podobnie jak przed rokiem - zostały podzielone na trzy rundy.

Na torze przy Hallera 4 po emocjonujących zmaganiach zwyciężył Piotr Pawlicki z dorobkiem 13 oczek. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Woźniak, a najniższy stopień podium - dość nieoczekiwanie - stanął Adrian Gała z PSŻ-u Poznań.

Ostatnim aktem grudziądzkich zawodów był wyścig o ostatnie miejsce - rezerwowego. Pod taśmą stanęli dwaj młodzieżowcy: Mateusz Cierniak oraz Wiktor Przyjemski. Górą okazał się ten drugi i junior Polonii Bydgoszcz będzie w finale pełnił rolę rezerwowego.

W stawce IMP Challenge zabrakło zawodników grudziądzkiego GKM-u. Pojawili się za to żużlowcy, którzy w przeszłości nosili "żółto-niebieski" kevlar; Krzysztof Buczkowski, Marcin Nowak, czy Hubert Łęgowik. Rezerwowym był Przemysław Pawlicki (ani razu nie pojawił się na torze).

Klasyfikacja końcowa:
  • 1. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) - 13 (2,3,3,2,3)
  • 2. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów) - 12 (3,3,0,3,3)
  • 3. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań) - 10 (3,2,3,2,u)
  • 4. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 (1,3,3,1,2)
  • 5. Wiktor Jasiński (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 (2,3,2,2,1)
  • 6. Wiktor Lampart (fot Nature Solutions Apator Toruń) - 9 (3,1,1,3,1)
  • 7. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 9 (3,2,2,0,2)
  • 8. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) - 9 (2,1,3,1,2)
  • 9. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 8 +3 (1,0,2,3,2) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
  • 10. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin) - 8 +2 (2,2,1,2,1) - 2. miejsce w biegu dodatkowym
  • 11. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 6 (1,0,2,0,3)
  • 12. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) - 5 (0,2,0,3,0)
  • 13. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) - 5 (w,1,1,0,3)
  • 14. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) - 3 (1,0,1,1,0)
  • 15. Hubert Łęgowik (Start Gniezno) - 2 (0,0,0,1,1)
  • 16. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów) - 1 (0,1,d,0,0)
  • 17. Tomasz Gapiński (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) - ns
  • 18. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra) - ns
Bieg po biegu:
  • 1. (67,20) Woźniak, Pawlicki, Przyjemski, Nowak
  • 2. (67,45) Lampart, Buczkowski, Fajfer, Łęgowik
  • 3. (66,96) Gała, Cierniak, Hampel, Zengota
  • 4. (67,34) Woryna, Jasiński, Miśkowiak, Kowalski (w)
  • 5. (66,37) Jasiński, Cierniak, Lampart, Przyjemski
  • 6. (66,23) Fajfer, Woryna, Nowak, Hampel
  • 7. (65,68) Pawlicki, Zengota, Buczkowski, Miśkowiak
  • 8. (67,07) Woźniak, Gała, Kowalski, Łęgowik
  • 9. (67,06) Fajfer, Przyjemski, Kowalski, Zengota
  • 10. (66,43) Gała, Miśkowiak, Lampart, Nowak (d)
  • 18. (66,03) Kowalski, Buczkowski, Cierniak, Nowak
  • 19. (66,15) Pawlicki, Fajfer, Jasiński, Gała (u)
  • 20. (66,40) Woźniak, Woryna, Lampart, Zengota
  • Bieg dodatkowy. (66,52) Przyjemski, Cierniak

W finałowej stawce czekają m.in.: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej oraz Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z poprzedniego sezonu, czyli Mateusz Świdnicki.

Szczegółowy terminarz Canal+ Online IMP 2023:
  • 1. runda (Rzeszów) 8 czerwca, 19:00
  • 2. runda (Piła) 16 lipca, 15:30
  • 3. runda (Krosno) 30 lipca, 19:00

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl