remont dach

i

Autor: Łukasz Piekarski Drzwi wejściowe do IV LO w Grudziądzu są obecnie zabezpieczone

Szkolne przetargi

Dach IV LO w Grudziądzu czeka na remont. Miasto ogłosiło przetarg

2023-05-12 11:43

IV Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu czeka na nowy dach. Ratusz ogłosił przetarg i szuka firmy, która go wyremontuje. Zakres robót jest bardzo szeroki.

Miasto szuka chętnego do wyremontowania dachu IV LO w Grudziądzu. Ogłoszony został przetarg na prace budowlane. Zakres robót jest bardzo szeroki. Wybrany wykonawca sporo pracy będzie miał już od samego początku. 

Będą to roboty rozbiórkowe, polegające na demontażu istniejącego pokrycia dachu, a także wzmocnienie, ewentualną wymianę zużytych elementów konstrukcyjnych dachu, wykonanie nowych warstw dachu, wzmocnienie spękanych ścian w obszarze okapów wraz z ewentualnym przemurowaniem wierzchnich warstw ścianek, odbudowę kominów, przemurowanie ściany wewnętrznej pomiędzy aulą a częścią strychową czy remont instalacji odgromowej - wymienia Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Obecnie - wejście do szkoły zabezpieczone jest przed spadającymi dachówkami. Pierwsze problemy w tym temacie pojawiły się już rok temu. W lutym 2022 roku na miejsce wzywani byli strażacy.

W ubiegłym roku grudziądzcy radni (sierpień 2022) zapisali w budżecie na tel cel 1,2 miliona złotych. 

Miasto na oferty czeka do 26 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Impact 2023 - Piotr Arak