termomodernizacja

i

Autor: Radio Eska Grudziądzki ratusz uzyskał na te inwestycje wsparcie w wysokości ok. 3,3 miliona złotych

Edukacja

Dotacja na termomodernizację szkoły podstawowej i przedszkola w Grudziądzu. Kiedy rozpoczną się prace?

2023-05-04 9:44

Dwie placówki oświatowe w centrum Grudziądza zostaną ocieplone. Chodzi o Przedszkole Miejskie "Kopernik" przy ul. Dworcowej oraz Szkołę Podstawową nr 17. Miasto otrzymało sporą dotację na ich termomodernizację.

Zdecydowanie więcej pracy będzie trzeba wykonać przy budynku Szkoły Podstawowej nr 17 na Al. 23 stycznia.

Tutaj inwestycja będzie polegała m.in. na dociepleniu stropodachu, ścian zewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej oraz modernizacji instalacji centralnego ogrzewania - mówi Marek Iwiński, Dyrektor Wydziału inwestycji i remontów.

Dodatkowo w SP nr 17 ocieplony zostaną ściany piwnic oraz wymienione rynny. Koszt tej inwestycji to ponad 3,2 mln zł. Miasto otrzyma dofinansowanie rzędu 2,8 miliona złotych.

Na ok. 600 tys. zł oszacowana została termomodernizacja Przedszkola Miejskiego "Kopernik" przy ul. Dworcowej (500 tys. to wsparcie od marszałka).

W ramach prac zostanie wykonane docieplenie stropodachu, ścian zewnętrznych oraz modernizacja instalacji centralnego ogrzewania - dodaje urzędnik.

Termomodernizacja dwóch placówek w Grudziądz - Kiedy ruszą prace i do kiedy potrwają?

Na razie miasto czeka na ogłoszenie przetargu, który potencjalnie ma wyłonić wykonawcę prac.

Postępowanie powinno zostać ogłoszone w przeciągu dwóch tygodni. Na pewno stanie się to w maju. Prace ruszą po wyłonieniu wykonawcy. Myślę, że nastąpi to w czerwcu - informuje Marek Iwiński.

Docelowo prace w obu placówkach mają zakończyć się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W dalszej kolejności miasto planuje docieplenie szkolnych budynków na Lotnisku i Strzemięcinie.​ Ku temu mają posłużyć ewentualne środki z KPO - tych jednak póki co wciąż nie ma.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2023