bariery grudziadz

i

Autor: Pixabay Kwota dofinansowania na oba zadania wynosi 169 248 złotych

Miasto pozbywa się barier architektonicznych. Jest dotacja dla dwóch szkół

2021-07-14 15:19

Bariery zostaną zlikwidowane w dwóch szkołach na terenie Grudziądza. Miasto na ten cel pozyskało środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Projekt dotyczyć będzie prac w Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2.

W tym pierwszym budynku, zlokalizowanym przy ulicy Parkowej, wybudowane zostaną dwie pochylnie do budynku szkoły oraz dostosowane będą pomieszczenia higieniczno-sanitarne do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku internatu.

Z kolei w internacie ośrodka szkolno-wychowawczego, mieszczącego się przy Kasprowicza, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zostaną ciągi komunikacyjne.

ZOBACZ TEŻ - Wyróżnienia dla grudziądzkich policjantów. Otrzymali Kryształowe Serca!

Łączną kwota dofinansowania na zadania wynosi 169 248 złotych, co stanowi 55 % kosztów realizacji inwestycji.

Kasa na rehabilitację zawodową

Miasto pozyskało także dodatkowe środki, w kwocie 124 800 złotych, na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Ponadto, w ramach programu wsparcie przyznane zostało Grudziądzkiemu Centrum Caritas na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych (kwota 103 991 złotych) oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „TO-MY” na kolejny etap modernizacji budynku warsztatu terapii zajęciowej przy ul. Kochanowskiego 11-13 - kwota 160.000 złotych - czytamy w komunikacie grudziądzkiego ratusza.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Raport z Anteny 14.07