pilka nozna olimpia

i

Autor: Pixabay Piłkarze Olimpii Grudziądz drugą część sezonu rozpoczną pod koniec lutego

Piłkarze Olimpii Grudziądz wznowili treningi. Szykują się do rundy wiosennej

2023-01-10 16:21

Wrócili do zajęć przed rundą wiosenną. Trzecioligowa Olimpia Grudziądz wznowiła treningi. Ich forma będzie się zmieniała w zależności od obciążeń i czasu do startu drugiej części rozgrywek.

Po zimowej przerwie wrócili do treningów. Piłkarze grudziądzkiej Olimpii ruszyli z przygotowaniami do rundy wiosennej na trzecioligowych boiskach. W międzyczasie wykonywali indywidualne ćwiczenia.

Od początku przerwy dostaliśmy rozpiskę treningów na wyjazd. To wszystko było monitorowane. Nie było tak, że leżeliśmy w tym czasie w domu. Ten głód piłki gdzieś na pewno był już po świętach. Ja się bardzo cieszę z tego powrotu do treningu - mówi Kamil Kurowski, pomocnik Olimpii.

Plan treningowy będzie ulegał zmianie. Chodzi o wchodzenie w kolejnych tygodniach na wyższe obroty. Niebawem dojdą także mecze sparingowe.

Będzie odnowa biologiczna, dużo biegania, treningi siłowe. Oczywiście nie zapominamy o piłce. Mamy do południa możliwość trenowania na sztucznej nawierzchni - dodaje Bogusław Baniak, trener Olimpii Grudziądz.

Jeśli chodzi o mecze sparingowe, to na razie nie wiemy kiedy zostaną one rozegrane. Klub z Grudziądza poinformował jedynie o rywalach, z którymi zmierzy się w trakcie gier kontrolnych.

Zimowi rywale Olimpii:
  • Unia Solec Kujawski
  • Tłuchovia Tłuchowo
  • GKS Wikielec
  • Olimpia Elbląg
  • Elana Toruń
  • Sokół Ostróda
  • Wda Świecie

Olimpia Grudziądz wznowiła treningi. Jak będzie wyglądała kadra na rundę wiosenną 2023?

Zima to nie tylko czas treningów i sparingów, ale również i transferów. W grudziądzkim zespole może dojść do kilku roszad przed startem drugiej części sezonu.

Wytypowałem trzy pozycje, na których chcielibyśmy się wzmocnić. Jest to w pierwszej kolejności ktoś do rywalizacji z Rzepką i Nawrockim na pozycji numer siedem. Poszukamy być może także kogoś do ataku i do Kurowskiego na dziesiątkę - wylicza trener Baniak.

Wśród ewentualnych wzmocnień nie wymienia się z kolei pozycji środkowego obrońcy.

Liczę na to, że będziemy mieli na tej pozycji pewną stabilizację. Jest Hubert Mich, Oskar Sikorski, Sebastian Rogala, czy Krzysztof Wicki - dodaje szkoleniowiec "Biało-zielonych".

Sezon ruszy nieco wcześniej niż zaplanowano w kalendarzu

Start ligi planowany jest na 4 marca. Grudziądzanie zmagania rozpoczną jednak nieco wcześniej. Na 25 lutego zaplanowano rozegranie zaległego spotkania z 17. kolejki. Olimpia zmierzy się przed własną publicznością z trzecią w tabeli Gedanią Gdańsk.

Olimpia Grudziądz po rundzie jesiennej jest wiceliderem tabeli. Na pierwszym miejscu zimę spędzają rezerwy Pogoni Szczecin.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jasnowidz Krzysztof Jackowski o zakończeniu kariery Roberta Lewandowskiego. Przewiduje, czy to się stanie już teraz