tenis olimpia

i

Autor: Pixabay Olimpia-Unia po wygranej w Bydgoszczy dopisała do swojego konta dwa oczka

Spora sensacja w Superlidze. Olimpia-Unia wygrywa w derbach z Gwiazdą Bydgoszcz

2023-01-07 19:14

Ograli mistrza Polski, ograli także wicemistrza Polski. Olimpia-Unia pokonała na wyjeździe Gwiazdę Bydgoszcz 3:2. Jutro kolejne starcie grudziądzan. Tym razem rywalem będzie aktualny lidera Superligi Tenisa Stołowego, Dekorglass Działdowo.

Grudziądzanie walczą o awans do fazy play off. Olimpia-Unia najpierw we własnej hali poradziła sobie z mistrzami Polski, Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Dzisiaj na wyjeździe ograła 3:2 Gwiazdę Bydgoszcz w pojedynku derbowym.

Grudziądzka drużyna prowadziła już 2:0, Park Jeongwoo wygrał z Taku Takakiwą, a Ibrahim Gunduz z Arturem Grelą. Sygnał do odrabiania strat przez bydgoszczan dał Vladislav Ursu, który ograł Łukasza Sokołowskiego.

W czwartej odsłonie sobotniego spotkania Taku Takakiwa pokonał 2:0 Ibrahima Gunduza i o losach pojedynku derbowego miał zadecydować piąty mecz - deblowy. A w nim - Park Jeongwoo i Jan Zandecki (zastąpił Łukasza Sokołowskiego) wysoko pokonali Artura Grelę i Vladislava Ursu.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Olimpia-Unia Grudziądz 2:3
  • Taku Takakiwa – Park Jeongwoo 0:3 (5:11, 13:15, 9:11)
  • Artur Grela – Ibrahim Gunduz 1:3 (11:8, 7:11, 6:11, 10:12)
  • Vladislav Ursu – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:7, 11:8, 11:7)
  • Taku Takakiwa – Ibrahim Gunduz 2:0 (11:8, 11:8)
  • Artur Grela, Vladislav Ursu - Jan Zandecki, Park Jeongwoo 0:2 (7:11 | 3:11)

Grudziądzanie po 12 seriach gier przesunęli się z dorobkiem 17 oczek na ósme miejsce w tabeli Superligi Tenisa Stołowego. Do bezpośredniego awansu do grupy mistrzowskiej (zapewniony udział w fazie play off i utrzymanie w elicie) brakuje trzech oczek.

Szansa na trzy punkty dla grudziądzan nadejdzie już jutro (niedziela, 8 stycznia). Olimpia-Unia o godzinie 16 we własnej hali zmierzy się z aktualnym liderem rozgrywek, Dekorglassem Działdowo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Królewskie morsowanie w jeziorze pod Bydgoszczą