olimpia awans

Autor: Olimpia Grudziądz W ćwierćfinale Olimpia Grudziądz pokonała na wyjeździe Chemika Bydgoszcz 3:0

Piłkarze Olimpii Grudziądz w półfinale Okręgowego Pucharu Polski!

2022-04-20 21:59

Zawodnicy grudziądzkiej Olimpii nie zwalniają tempa. Po odzyskanej w lidze pozycji lidera, teraz awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. W 1/4 "Biało-zieloni" rozbili na wyjeździe Chemika Bydgoszcz 3:0.

Grudziądzanie w zeszły weekend odzyskali pozycję lidera grupy II trzecioligowych rozgrywek. Podopieczni trenera Marcina Płuski ograli na wyjeździe głównego rywala w walce o awans do drugiej ligi, Kotwicę Kołobrzeg 2:0. Z kolei Chemik Bydgoszcz to obecnie trzeci zespół czwartoligowych zmagań.

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom w Bydgoszczy zbyt wielu okazji strzeleckich. Piłkarze Olimpii od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania. Optyczną przewagę na boisku udokumentowali w 39' minucie. "Biało-zielonych" na prowadzenie wyprowadził Karol Landowski.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ odmianie. W 60' minucie Olimpia zadała kolejny cios gospodarzom. Prawdziwe "wejście smoka" zaliczył młody Jakub Nawrocki. 18-latek trafił do bydgoskiej bramki i na tablicy wyników widniał rezultat 2:0.

Zawodnicy Chemika kompletnie podłamali się w 82' minucie. Za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Patryk Perliński. Gwoździem do trumny dla bydgoskiego zespołu było trafienie - już w doliczonym czasie gry - Huberta Antkowiaka. Napastnik grudziądzkiej drużyny podwyższył na 3:0.

Rywalem Olimpii w półfinale rozgrywek będzie Zawisza Bydgoszcz. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Piłsudskiego 14.

Chemik: 1. Igor Rutkowski (BR) (M) – 2. Damian Kochmański (M), 3. Kamil Goździkowski (M) (46′ 17. Maciej Kot), 4. Adam Kacprzak, 7. Piotr Siekirka, 8. Damian Rysiewski, 10. Patryk Perliński, 14. Szymon Maziarz (K), 15. Kamil Serafin (M) (66′ 9. Jakub Czesiński (M)) , 18. Daniel Włosiński, 22. Maksym Adamenko.

Olimpia: 30. Patryk Prange (BR) (M) – 4. Hubert Mich (M), 6. Jose Cabrera (77′ 2. Filip Prykaszczyk (M)), 9. Karol Landowski (M) (60′ 14. Patryk Leszczyński (M)), 10. Michał Cywiński (67′ 70. Michał Zachaczewski (M)), 11. Tomasz Kaczmarek (60′ 64. Jakub Nawrocki (M)), 16. Filip Rzepka (M), 22. Filip Karmański, 23. Marcin Warcholak (77′ 20. Filip Okraska (M)), 32. Hubert Antkowiak, 66. Piotr Witasik (K).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl