olimpia grudziadz wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz wrócili na fotel lidera

Olimpia Grudziądz wygrywa w Kołobrzegu i znów jest liderem tabeli!

2022-04-16 17:58

Piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali na wyjeździe w meczu na szczycie trzecioligowej grupy II Kotwicą Kołobrzeg i wrócili na pozycję lidera w tabeli. "Biało-zieloni" wygrali 2:0. Bramki strzelali Michał Cywiński i Tomasz Kaczmarek.

To był największy hit 24. kolejki w grupie II trzecioligowych zmagań. Druga w tabeli Olimpia Grudziądz podejmowała na wyjeździe lidera, Kotwicę Kołobrzeg. Obie drużyny dzieliły tylko trzy oczka.

Na początku spotkania kilka niegroźnych sytuacji stworzyli sobie piłkarze gospodarzy. Za każdym razem skutecznie radzili sobie grudziądzcy defensorzy. W 44' minucie na prowadzenie wyszli "Biało-zieloni". Bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Cywiński.

W drugiej połowie grudziądzanie dobili swoich rywali. W 67' minucie wynik na 2:0 podwyższył będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, Tomasz Kaczmarek (w ubiegłym tygodniu trafił do jedenastki kolejki). Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i Olimpia wygrała z Kotwicą w Kołobrzegu 2:0.

Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Marcina Płuski wrócili na fotel lidera grupy II. Olimpia i Kotwica mają po 55 oczek, ale to grudziądzanie mają lepszy bilans w bezpośrednich spotkaniach (jesienią Kotwica wygrała w Grudziądzu 1:).

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Rzepka (46. Landowski), Klimek, Witasik, Warcholak - Kaczmarek, Cabrera, Zawada (92. Doba), Nawrocki (46. Leszczyński) - Cywiński (83. Karmański), Bojas (73. Antkowiak).

Kotwica Kołobrzeg: Pogorzelec - Piotr Łysiak (70. Chromiński), Paweł Łysiak, Jakubov, Goncerz (70. Kalupa), Graczyk, Slotiuk, Kozajda (76. Maćkowski), Jagodziński (76. Szygenda), Rościszewski (63. Bartoś), Obst.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają dokładnie za tydzień (sobota, 23 kwietnia). Wówczas Olimpia o godzinie 17 na własnym stadionie podejmie GKS Przodkowo (w tej kolejce 2:0 ograli Sokół Kleczew).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Święcenia w kościele NMP Królowej Polski na Woli Justowskiej gdzie co roku chodzi prezydent Andrzej Duda