oliwier grudziadz

i

Autor: Radio Eska / Pexels 17-latka żegna piłkarskie środowisko z Grudziądza

Dramat na drodze

Piłkarskie środowisko z Grudziądza żegna Oliwiera. "W niebie też jest boisko"

2023-11-07 12:22

17-letni piłkarz z Grudziądza zginął na pasach. Oliwiera żegna lokalne środowisko związane z piłką nożną. Wzruszające wpisy pojawiły się m.in. na stronach Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej, czy też Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz.

Oliwier raz jego rok młodsza koleżanka przechodzili w piątkowe popołudnie (3 listopada) przez pasy na ulicy Konstytucji 3 maja w Grudziądzu. Zostali potrąceni, gdy przechodzili po pasach na drugą stronę jezdni. 17-latek po walce o życie zmarł w bydgoskim szpitalu wczoraj popołudniu (6 listopada).

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo postów i komentarzy, w których rodzina i znajomi żegnają 17-letniego Oliwiera. Sporo wpisów pochodzi także ze środowiska piłkarskiego.

„Nie umiera ten kto, pozostaje w sercu i pamięci bliskich.” Oliwier, zawsze będziesz z nami - przekazała Szkoła Mistrzostwa Sportowego Olimpii Grudziądz, w której uczył się Oliwier.

Od małego w Biało-Zielonych barwach. Codziennie uśmiechnięty i pomocny. Pozytywną energią i nastawieniem zarażał innych. Oliwier, pozostaniesz w naszej pamięci i sercach, zawsze będziesz jednym z nas. Z rodziną oraz najbliższymi Oliwiera łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia - napisała na swojej facebookowej stronie Akademia Piłkarska Olimpii Grudziądz.

Z wielkim bólem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Oliwier Tadajewski – zawodnik Akademii Olimpii Grudziądz, a przede wszystkim dla wielu serdeczny przyjaciel i kolega. Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy znali Oliwiera wyrazy współczucia - czytamy na stronie internetowej Olimpii Grudziądz.

Łączymy się w bólu i składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym. Oliwier, spoczywaj w pokoju - do kondolencji przyłączył się także Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Poruszające wpisy pojawiły się także ze strony piłkarskich rozgrywek, które toczą się na grudziądzkich orlikach. Chodzi m.in. o Grudziądzką Ligę Piłkarską.

Z głębokim żalem i nieukojonym bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Oliwiera, którego życie zakończyło się w sposób tak niespodziewany. Oliwier był dla nas nie tylko kolegą z boiska, ale przede wszystkim przyjacielem, którego pasja do futbolu i niegasnąca energia były inspiracją dla nas wszystkich.Jego obecność i zaraźliwy entuzjazm, który rozświetlał nawet najbardziej pochmurne dni, zostaną w naszej pamięci jako symbole niezłomnego ducha i radości z gry, jaką każdy z nas powinien nosić w sercu. Strata Oliwiera jest ogromnym ciosem dla naszej społeczności piłkarskiej. Czujemy, jakbyśmy stracili fragment siebie, a boisko bez niego nigdy już nie będzie takie samo.W tych ciężkich chwilach nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Oliwiera. Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie i solidarność w żalu. Łączymy się z Wami w bólu i smutku, pragnąc dodać otuchy i wsparcia.Niech wspomnienie o Oliwierze, jego uśmiechu i niezachwianej miłości do piłki nożnej będzie dla nas wszystkich wiecznym źródłem inspiracji i przypomnieniem o kruchości naszego życia. Obiecujemy pielęgnować pamięć o Nim nie tylko w naszych sercach, ale i poprzez naszą grę – grając z pasją, którą On nam wszystkim przekazał.Z wyrazami głębokiego szacunku i smutku,Społeczność GLP - czytamy na stronie rozgrywek.

Byłeś najbardziej pozytywnym i utalentowanym piłkarzem oraz człowiekiem jakiego mieliśmy zaszczyt poznać. Wzorem dla sportowców. Kochałeś futbol miłością najczystszą, taką która była wyjątkowa.Nieważne było gdzie grasz, czy na boisku, orliku, piasku czy trawie. Zawodowo czy amatorsko. Z kumplami czy w meczu ligowym. Liczyła się tylko prawdziwa radość z gry. Nie możemy uwierzyć, że więcej się tu nie spotkamy. Nie ma słów, które mogą ugasić ten ból, złość i żal.Będziemy wierzyć, że kiedyś przyjdziesz z tym swoim wyjątkowym uśmiechem i rzucisz do nas w swoim stylu: „oczywiście, że damy radę!”. Tadi, w naszych sercach będziesz na zawsze. Jesteśmy myślami z Twoimi rodzicami i bliskimi. Dziękujemy, że mieliśmy okazję Cię spotkać. Żegnaj… - pisze Piłkarski Grudziądz, czyli drużyna GLP, w której grał Oliwier.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl