wojsko

i

Autor: Pixabay Piknik w Nowem już w najbliższy weekend

Wojskowe święto

Piknik militarny i kino plenerowe w Nowem koło Grudziądza. Mamy program imprezy!

2023-08-09 0:25

„Silna Biało-Czerwona” - pod takim hasłem w dniach 12-15.08.2023 r. w całym kraju w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zorganizowane zostanie 70 pikników wojskowych. Jeden z nich odbędzie się w pobliżu Grudziądza, a konkretniej w Nowem. Szczegóły na eska.pl.

Piknik odbędzie się 12 sierpnia na terenie Stadionu Miejskiego w Nowem przy ulicy Sportowej 2. W planie prócz wspomnianego pikniku militarnego jest również kino plenerowe.

Pierwsza część wydarzenia, czyli piknik rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do 18. Później rozpocznie się kino plenerowe.

Piknik militarny w Nowem koło Grudziądza - jak wygląda program imprezy?

  • 1. Pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy ( Czołg K2 Black Panther ,Kołowy transporter opancerzony Rosomak, Moździerz samobieżny Rak, Samobieżna wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa Langusta, Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, Quad)
  • 2. Mobilne Punkty Rekrutacyjne
  • 3. Strefa zabaw dla dzieci
  • 4. Żołnierska Kuchnia
  • 5. Występ artystów z klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
  • 6. Występ orkiestry wojskowej

Jeśli chodzi o kino plenerowe - to od godziny 18 wyświetlone zostanie polski film "Karbala".

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się 4 pikniki wojskowe: w dniu 12.08 w miejscowości Nowe (Stadion Miejski przy ul. Sportowej 2), w dniu 13.08 w miejscowości Barcin (Targowisko Miejskie przy ul. 4 Stycznia) w dniu 14.08 w miejscowości Ciechocinek (Park Zdrojowy przy ul. Traugutta 5) oraz w dniu 15.08 w miejscowości Sępólno Krajeńskie (Park Krajna przy ul. Osiedle Leśne).

Podczas pikników wojskowych wystawione zostaną także stoiska informacyjno-promocyjne Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych, w których ich przedstawiciele w profesjonalny sposób przekażą informacje jak dołączyć do szeregów Wojska Polskiego. Rekruterzy z Wojskowych Centrów Rekrutacji i żołnierze z jednostek wojskowych odpowiedzą na każde pytanie i podpowiedzą w jaki sposób zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przedstawią możliwości służby w wybranej przez siebie specjalności i wskażą miejsca służby na terenie całego kraju.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub innych form służby wojskowej będą miały możliwość złożenia wniosków podczas pikników wojskowych w punktach rekrutacyjnych Wojskowych Centrów Rekrutacji.

piknik miltarny

i

Autor: Nadesłane / WCR Grudziądz Plakat pikniku militarnego w Nowem
kino plenerowe

i

Autor: Nadesłane / WCR Grudziądz Kino plenerowe w Nowem

Udział w pikniku jest bezpłatny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl