pijany kierowca

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyźnie grozi teraz grzywna i kara pozbawienia wolności

Pijany kierowca przejechał skrzyżowanie na czerwonym. Grozi mu grzywna i więzienie

2022-05-31 14:19

Grudziądzcy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali w centrum miasta kierowcę ciężarówki, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Dodatkowo trakcie kontroli okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu.

Policjanci z grupy SPEED patrolując miasto nieoznakowanym bmw, zauważyli kierowcę ciężarówki, który zignorował sygnalizację świetlną w centrum miasta.

Kierowca natychmiast został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna tłumaczył się, że chciał uniknąć gwałtownego hamowania. W trakcie kontroli policjanci od razu wyczuli od 60-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego silną woń alkoholu. Po zbadaniu okazało się, że był pijany, wydmuchał niespełna pół promila alkoholu - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Kierowca stracił prawo jazdy, za kierowanie po spożyciu alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny nie mniejsza niż 2500 zł lub aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 6 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej 31.05 (Robert Pszczel, Michał Kamiński, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska