zst drzwi otwarte

i

Autor: Łukasz Piekarski Ósmoklasiści mogli odwiedzić wszystkie sale z Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu

Ósmoklasiści z Grudziądza zwiedzali Zespół Szkół Technicznych [FOTO, WIDEO]

2022-05-31 1:08

Roboty, elektryczne pojazdy, a może chemiczne pokazy. Zespół Szkół Technicznych z Grudziądza zaprezentował swoją ofertę kształcenia. Chętnych ósmoklasistów do zwiedzania zabytkowych murów tej placówki nie brakowało.

Oprowadzanie po salach Zespołu Szkół Technicznych podzielone zostały na trzy etapy.

Najpierw nasi goście kierują się do rejestracji, a później zostaje im przydzielony przewodnik. Zwiedzamy i oglądamy wszystkie klasy szkolne i mieszczące się na najwyższym piętrze planetarium - mówi Szymon Kuligowski, obecny uczeń ZST w Grudziądzu.

Ósmoklasiści chętnie zwiedzali i zadawali pytania. Najczęściej o wyposażenie konkretnych sal.

Najbardziej podoba mi się sala informatyczna. To pewnie dlatego, że bardzo interesuje się tym kierunkiem - mówi Artur, uczeń Szkoły Podstawowej w Dragaczu.

Świetnie wyglądają także sale chemiczne. Doświadczenia są bardzo ciekawe - dodaje Julia, również uczennica podstawówki z Dragacza.

Od września w Zespole Szkół Technicznych startuje nowy kierunek - Technik Robotyki.

Na razie działamy na zasadzie eksperymentu naukowego. Od września uruchamiamy klasę. To odpowiedź na obecne potrzeby rynku - mówi nam Marcin Jabłoński, nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl