policja

i

Autor: Radio Eska

Na podwójnym gazie

Pijani rowerzyści wpadli w ręce policjantów z Grudziądza. Posypały się wysokie mandaty

2023-05-18 17:14

Patrol grudziądzkiej „drogówki” w ciągu kilku godzin zatrzymał czterech rowerzystów, którzy ze swojego jednośladu korzystali po spożyciu alkoholu. Każdy z nich poniósł konsekwencje swojego postępowania.

Wszyscy rowerzyści zostali zatrzymani w ciągu niespełna czterech godzin. Pierwszy wpadł w ręce funkcjonariuszy grupy SPEED w miejscowości Turznice. Tam 30-letni mieszkaniec gminy Grudziądz wydmuchał ponad 0,2 promila alkoholu. Za wykroczenie otrzymał mandat karny w kwocie 1000 zł.

Pozostali cykliści zostali zatrzymani w miejscowości Wałdowo Szlacheckie.

Kobieta i dwóch mężczyzn, czyli mieszkańcy Białego Boru i Wałdowa Szlacheckiego kierowali rowerami mając w organizmie kolejno 1,1 promila, 1,2 promila i rekordzista ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Wszyscy otrzymali mandaty karne w kwocie 2500 zł.

Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna.

Dodatkowo w przypadku nawet niegroźnie wyglądającego zdarzenia drogowego taka jazda może się skończyć tragicznie - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Byli policjanci usłyszeli wyroki