basen tarpno

i

Autor: Łukasz Piekarski Baseny zamknięte są już od trzech lat

Co z pływalnią?

Radni PIS z Grudziądza chcą otwarcia basenu w Tarpnie. Ruszyli ze zbiórką podpisów

2023-05-18 6:52

Baseny w Tarpnie powinny zostać otwarte. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości w Grudziądzu. Przygotowali w tej sprawie inicjatywę obywatelską i teraz zbierają podpisy.

W tej sprawie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod projektem uchwały, który śmiało można nazwać także petycją.

Jest duże poparcia, a jest potrzebna ilość 300 podpisów. Można powiedzieć, że prawie kończymy, ale cały czas zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy - mówi radna Marzena Makowska z klubu PIS.

Podpisy zbierane są w biurze PiS przy ul. Długiej 22 w Grudziądzu. Radna Marzena Makowska zapowiedziała, że będzie w tym miejscu odbywała specjalne dyżury w poniedziałki od godz. 11.

Istnieje w tym czasie możliwość zgłaszania również innych problemów - dodaje.

O zamkniętym basenie w Tarpnie mówi radna PIS, Marzena Makowska. Posłuchaj:

Miejskie plany wobec basenu w Tarpnie

Temat basenów w okolicach Tarpna w okresie letnim lub wiosennym powraca jak bumerang. Pytał o nie podczas jednej z ostatnich sesji, radny PIS - Miłosz Joniec. W odpowiedzi usłyszał, że miasto posiada koncepcję modernizacji obiektu.

Co więc stoi na przeszkodzie? Wartość zadania szacuje się na ok. 7-8 milionów złotych. Takich środków na ten cel obecnie nie ma zapisanych w budżecie.

Miasto w tej sprawa stara się o dofinansowanie zewnętrzne. Jednym z pomysłów jest ubieganie się o wsparcie z kolejnej edycji "Polskiego Ładu".

Sonda
Czy baseny w Tarpnie powinny być otwarte?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl