owczarek zabity

i

Autor: Pixabay Owczarek niemiecki miał rok / zdjęcie ilustracyjne

Sprawca wciąż na wolności!

Zabity owczarek pod Grudziądzem. Są wyniki sekcji!

2023-05-18 1:24

Trwa dochodzenie w sprawie uśmiercenia rocznego owczarka niemieckiego. Grudziądzcy policjanci otrzymali wyniki sekcji jego zwłok. - To było działanie ze szczególnym okrucieństwem - twierdzi Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy lokalnej policji.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w marcu bieżącego roku. Wówczas właścicielka owczarka znalazła go martwego w swojej budzie. Zwłoki rocznego owczarka zostały zabezpieczone i trafiły do chłodni Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Później trafiły na sekcję. Po kilku tygodniach oczekiwania - grudziądzcy policjanci mogli zapoznać się z jej wynikami.

Sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem. Jego celem było uśmiercenie zwierzęcia. Mamy tutaj jedenaście ciosów w głowę i szyję. Wykorzystano do tego narzędzie tępo krawędziste - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

O wynikach sekcji mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Co z ustaleniem podejrzanego? Okazuje się, że wciąż nikt nie usłyszał żadnych zarzutów, a postępowanie prowadzone jest obecnie w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.

W toku postępowania przesłuchano już wielu świadków. Wciąż badamy tę sprawę - dodaje policjant.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Przerażające wideo! 40-latek znęcał się nad psem, wielokrotnie kopał zwierzę na smyczy