angelakis

i

Autor: Superliga Tenisa Stołowego Grek wzmacnia Olimpię-Unię Grudziądz

Wzmacniają kadrę!

Pierwszy transfer Olimpii-Unii! W Grudziądzu zagra zawodnik z Grecji

2023-04-28 12:15

Ćwierćfinalista obecnego sezonu LOTTO Superligi Olimpia-Unia Grudziądz podpisała roczny kontrakt z greckim obrońcą Konstantinosem Angelakisem.

Dla 25-latka to trzeci klub w polskiej Superlidze Tenisa Stołowego. W sezonie 2020/21 grał w barwach klubu z Zamościa, a 2021/22 – Jarosławia.

W Akademii Zamojskiej (wtedy Uczelnia Państwowa) miał dobry bilans 14-7, co zaowocowało transferem na Podkarpacie (Sokołów SA). W barwach jarosławskiego zespołu grał niewiele, w 6 meczach – 4-5 w singlu.

Grecki zawodnik w kadrze grudziądzkiego klubu prawdopodobnie zastąpi Turka, Ibrahima Gunduza. 25-latek w obecnym sezonie odniósł 10 zwycięstw w 24 pojedynkach. Pokonał m.in. Tomasza Lewandowskiego, Artura Grelę, Mateusza Zalewskiego.

Z Olimpią-Unią po sezonie żegnają się: Łukasz Sokołowski, który wraca do Morlin Ostróda oraz Park Jeongwoo - przenosi się do zespołu z Suchedniowa.

Olimpia-Unia w tym sezonie bez większych problemów utrzymała się w polskiej elicie tenisa stołowego. Grudziądzanie awansowali do grupy mistrzowskiej, a później zagrali w ćwierćfinale play off Superligi. Dwukrotnie przegrali w nim z aktualnymi Mistrzami Polski, Bogorią Grodzisk Mazowiecki po 0:3.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Łukasz Piszczek szczerze o konflikcie z Robertem Lewandowskim