Autor: Pixabay Olimpia ma dwa zwycięstwa i jedną porażkę

PIłka Nożna

Pierwsza porażka Olimpii Grudziądz. W Elblągu górą jej imienniczka

2023-08-05 20:00

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" przegrali na wyjeździe ze swoją imienniczką z Elbląga 0:1. Bramka dla gospodarzy padła jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Decydująca o losach pojedynku bramka padła w 29' minucie. Wówczas Adriana Olszewskiego pokonał 23-letni pomocnik, Maciej Famulak.

Zarówno w dalszej części pierwszej połowy oraz po zmianie stron więcej bramek w Elblągu nie oglądaliśmy i gospodarze wygrali 1:0. Dla zawodników trenera Dominika Czajki to pierwsza porażka w tym sezonie.

Olimpia Elbląg.: 27. Andrzej Witan - 13. Michał Kuczałek, 3. Łukasz Sarnowski, 24. Bartłomiej Mruk - 17. Marcel Stefaniak (64, 6. Kamil Bartoś), 16. Maciej Spychała, 7. Kacper Jóźwicki (64, 23. Konrad Łabecki), 10. Jan Sienkiewicz (81, 15. Patryk Jakubczyk), 11. Maciej Famulak, 21. Kacper Filipczyk (81, 28. Ołeksandr Jacenko) - 20. Adam Żak (90, 99. Dominik Kozera).

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 99. Sebastian Olszewski, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski (73, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 8. Kamil Kurowski (81, 7. José Cabrera), 80. Mateusz Sopoćko (73, 11. Aghwan Papikjan), 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij (56, 10. Patryk Winsztal).

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na własnym boisku. 13 sierpnia o godzinie 17:00 na własnym stadionie zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań.