akademia przyszlosci

i

Autor: Pixabay Akademia Przyszłości szuka nowych wolontariuszy

Pomoc w nauce

Akademia Przyszłości szuka nowych wolontariuszy. Nabór trwa także w Grudziądzu

2023-08-04 10:42

Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy, którzy pomagają dzieciom pracować nad koncentracją, przyswajaniem wiedzy i budowaniem relacji z rówieśnikami. Nabór prowadzony jest w całej Polsce - w tym także w naszym regionie oraz w Grudziądzu. Szczegóły na eska.pl.

W Akademii Przyszłości co roku ok. 2 tys. wolontariuszy i wolontariuszek z całej Polski spotyka się raz w tygodniu z dziećmi, które nie wierzą w siebie. Trwa rekrutacja chętnych osób, którzy podarują dzieciom czas i uwagę, poznają przyczyny ich braku wiary w siebie, będą towarzyszyć w budowaniu samooceny i inspirować do realizacji marzeń.

Ambasadorką akcji została znana aktorka, Julia Kamińska.

Wspieram od lat Akademię Przyszłości, ponieważ jest to niezwykła inicjatywa. Daje Dzieciom – które bardzo tego potrzebują – supermoc, a tą supermocą jest wiara w siebie. To jest absolutnie nie do przecenienia. Wspieram Akademię, bo kiedyś sama dostałam taką supermoc i dzięki temu teraz jestem ambasadorką programu - mówi aktorka.

Kim jest wolontariusz Akademii Przyszłości? Przede wszystkim nie musi też być psychologiem czy pedagogiem. Wolontariuszką jest m.in. 40-lenia Bożena, pracująca mama i żona - czy 28-letni Igor, który pnie się po szczeblach kariery w dużej firmie, a także pełna życia i ideałów Iza, 19-letnia studentka dziennikarstwa. 

Bycie wolontariuszem lub wolontariuszką nie oznacza bycia kimś idealnym czy bohaterskim. Dla dziecka, które ma trudności w budowaniu pewności siebie, najwyższą wartość ma obecność i uwaga dorosłego towarzysza.

Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy. Żeby dołączyć do grona wystarczy wejść na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Poszukiwania także w naszym regionie

Wolontariusze do Akademii Przyszłości poszukiwani są także w naszym regionie oraz w Grudziądzu. W roku szkolnym 2022/2023 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego działało 94 wolontariuszy, którzy objęli wsparciem 101 dzieci (w 13 szkołach). W samym Grudziądzu było 5 wolontariusze (działali w jednej placówce). Potrzeby są jednak zdecydowanie większe.

W efekcie spotkań z wolontariuszami dzieci stają się bardziej odważne, zgłaszają się na lekcjach, potrafią nazwać swoje małe sukcesy, mają ochotę na podejmowanie wyzwań i co najważniejsze – zaczynają wierzyć w siebie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl