Szlachetna Paczka

i

Autor: Łukasz Piekarski Szlachetna Paczka

Akcja charytatywna

Szlachetna Paczka rozrasta się w okolicach Grudziądza. Będą nowe rejony i wolontariusze

2023-07-25 6:28

Szlachetna Paczka otwiera się na nowe lokalizacje. W okolicach Grudziądza pojawią się nowe rejony, w których akcja będzie działała. To m.in. Łasin, Radzyń Chełmiński, czy też Jabłonowo Pomorskie.

Choć do finału pozostało jeszcze sporo czasu, to osoby działające i organizujące tegoroczną "Szlachetną Paczkę" już pracują. Tym razem postanowili rozszerzyć teren działania wokół Grudziądza.

W tym roku planujemy otworzyć rejon Szlachetnej Paczki w rejonie Łasin, Radzyń Chełmiński, Wąbrzeźno, Chełmno, Jabłonowo Pomorskie - przekazuje nam Sebastian Ciastek, Menadżer Operacyjny Szlachetnej Paczki.

Oczywiście rejonów nie uda się utworzyć, jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba wolontariuszy.

Kiedy pomagamy rodzinom, zmieniamy nie tylko kolejne tygodnie czy miesiące ich życia, ale często zmieniamy ich i nasz świat. Ze świata biedy na świat bezpieczniejszy, z możliwościami, świat, w którym patrzymy na innych z nadzieją, większą empatią i wrażliwością - dodaje Sebastian.

Co zrobić, żeby zostać wolontariuszem "Szlachetnej Paczki"? Wystarczy wejść na stronę - www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

W 2022 roku w Szlachetną Paczkę włączyło się ponad 12 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 tysiące rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15,5 tysiąca z nich.

W Szlachetnej Paczce niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym. Rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w, często skrajną, biedę. Ubóstwo wyklucza – spycha na margines społeczny, odbiera godność i nadzieję na zmianę. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących - zachęca Sebastian Ciastek.

Jakie zadania ma wolontariusz?

  • 1. Spotyka się z Rodzinami, które potrzebują pomocy

Bez Wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Wam docieramy bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzebujemy 9,5 tys. Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy będą spotykać się z Rodzinami.

  • 2. Współpracuje z Darczyńcą

Wolontariusz odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej Rodziny– wspiera go radą.

  • 3. Koordynuje dostarczenie paczki

W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką.

Łasin, Radzyń Chełmiński, Wąbrzeźno, Chełmno, Jabłonowo Pomorskie - to miasta, z których w najbliższych tygodniach wolontariusze będą najbardziej potrzebni!

Czy będzie Szlachetna Paczka w Grudziądzu?

Rejonu "Grudziądz" zabrakło już podczas zeszłorocznej akcji "Szlachetnej Paczki". Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ. Jak będzie w 2023 roku? Na razie organizatorzy nie podjęli ostatecznej decyzji.

Mimo wszystko - rodziny z Grudziądza ponownie będą mogły liczyć na pomoc. W sąsiednich rejonach działają wolontariusze z naszego miasta, którzy ponownie zadbają o to - by wspomniane rodziny z Grudziądza miały lepsze święta!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Szlachetna Paczka 2020: Komu pomagamy w tym roku?