Aktywność fizyczna

Gmina Grudziądz. Powstały kilometry nowej drogi rowerowej. Zobacz zdjęcia

2023-07-24 20:13

Do użytku oddano pierwszą części drogi rowerowej na odcinku Biały Bór – Wałdowo Szlacheckie -Ruda w gminie Grudziądz. Ścieżka przebiega wzdłuż drogi powiatowej.

Rowerzyści oprócz bezpieczeństwa zyskają nową jezdnię, miejsca postojowe i wiatę w rejonie przystanku kolejowego Wałdowo Szlacheckie. Inwestycja budowy odcinka drogi rowerowej Biały Bór – Wałdowo Szlacheckie – Ruda realizowana jest dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach otwarcia ścieżki marszałek Piotr Całbecki, radni sejmiku województwa: Robert Malinowski i Michał Czepek, poseł Tomasz Szymański oraz wójt gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz przejechali wybudowaną trasą jednośladami do świetlicy w Wałdowie Szlacheckim, której modernizacja została sfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Zwiększenie ilości ścieżek rowerowych to dobra droga do wzmocnienia bezpieczeństwa na jezdni oraz potencjału turystyki aktywnej w naszym regionie - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Całość inwestycji zakłada połączenie odcinka Biały Bór – Wałdowo Szlacheckie z miejscowością Ruda w gminie Grudziądz. Wartość projektu to ponad 5 mln złotych, wartość wsparcia w ramach RPO-ponad 4,2 mln złotych. Projekt w całości zakłada wybudowanie dwukierunkowej ścieżki pieszo-rowerowej, parkingu rowerowego z miejscami postojowymi i wiatą, przebudowę istniejącej jezdni i chodnika. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20