Bezpieczeństwo

Nowy wóz gaśniczy dla strażaków z Grudziądza. Tak prezentuje się na zdjęciach!

2023-07-24 17:27

Nowe auto trafiło do grudziądzkiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. To średni samochód gaśniczy na podwoziu Renault. Zastąpi wysłużone i najczęściej wyjeżdżające do zdarzeń Renault z 2007 roku.

Nowy pojazd jest w pełni uzbrojony w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, który dodatkowo wyposażony jest w system piany sprężonej CAFS.

Postępowanie przetargowe na 11 takich pojazdów dla PSP realizowała Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu. Do regionu kujawsko-pomorskiego trafiły 4 z nich. Wartość jednego auta to 1 500 600,00 zł. Zakup zrealizowano w ramach projektu UE p.n. „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W najbliższych dniach odbędzie się szkolenie dla operatorów, które przeprowadzi dostawca. 

Ciesząc się z nowego, w pełni wyposażonego, wozu bojowego żywimy nadzieję, że okaże się on co najmniej tak udany i skuteczny w działaniach jak jego poprzednik - przekazuje mł. bryg. Paweł Korgol, oficer prasowy grudziądzkich strażaków.

Pojazd trafi do służby w JRG nr 1 w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl