Inkubator

i

Autor: Łukasz Piekarski Inkubator powstaje u zbiegu ul. Toruńskiej i Al. 23 stycznia

Opóźnienia przy budowie Inkubatora Przedsiębiorczości w Grudziądzu. Kiedy koniec inwestycji?

2023-01-20 10:07

Spory poślizg przy budowie inkubatora przedsiębiorczości. Nowoczesny biurowiec w centrum Grudziądza powstanie później niż pierwotnie zakładano. Na razie nowy termin wyznaczono na maj tego roku. To najprawdopodobniej nie koniec przekładania...

Są kolejne opóźnienia przy budowie inkubatora przedsiębiorczości. Biurowiec, który staje w centrum Grudziądza oddany do użytku miał zostać do końca zeszłego roku. Termin ten przełożono na maj, a być może niebawem na grudzień.

Trwają obecnie rozmowy z generalnym wykonawcą i nie ma co ukrywać, że wykonawca zawnioskował o przedłużenie tego terminu. Ma za sobą argumenty, które my ze swojej strony cały czas analizujemy - mówi Leszek Mrazek, prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Obecnie trwają prace przy wykańczaniu konstrukcji obiektu.

Kończymy w tej chwili trzecie piętro w tej sekcji "A" od strony ulicy Toruńskiej. Pierwsze piętro jest już od tej strony Al. 23 stycznia wylane. Trwają także prace dotyczące podnoszenia tej konstrukcji i zakończenia jak najszybciej stanu surowego - dodaje nasz rozmówca.

Poślizg w budowie nowego biurowca wynika m.in. z czynniku kadrowego. Na rynku pracy brakuje specjalistów.

Sam rynek budowlany w ostatnim czasie ma spore problemy jeśli chodzi o surowce, jak również o zasób ludzki. Generalny wykonawca sygnalizuje kłopoty z doborem ludzi z odpowiednich brygad. Mam tu na myśli na przykład cieśli, czy zbrojarzy - informuje Leszek Mrazek.

Trwa budowa biurowca w centrum Grudziądza. Ile to będzie kosztowało?

Drugim istotnym czynnikiem, który ma wpływ na obsuwę przy budowie Inkubatora Przedsiębiorczości w centrum Grudziądza są pieniądze. Okazuje się, że do tej inwestycji Grudziądzki Park Przemysłowy będzie musiał dołożyć.

To jest poziom 13,8 procenta dla prac jeszcze nie wykonanych. Mówimy więc tutaj o kwocie 3 milionów złotych. Na dzisiaj można powiedzieć, że budowa kosztuje ok. 29 milionów złotych - wylicza prezes GPP.

Przypomnijmy, nowoczesny inkubator przedsiębiorczości powstaje u zbiegu ulic Toruńskiej i Al. 23 stycznia.

Pomieszczenia w obiekcie będą przeznaczone na wynajem biur i sal konferencyjnych, świadczenia usług szkoleniowych oraz rozwojowych usług doradczych skierowanych do przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstwo, czyli tzw. startupy. Powstanie także parking i odrębny teren zieleni.

Inkubator 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Inkubator pierwotnie miał zostać wybudowany do końca grudnia ubiegłego roku

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl