tenis olimpia

i

Autor: Pixabay, Superliga Tenisa Stołowego Piotr Szafranek powraca na ławkę trenerską Olimpii-Unii Grudziądz

Tenis stołowy

Olimpia-Unia Grudziądz już prawie gotowa do sezonu. Powrót na ławką trenerską!

2023-08-02 18:07

Do kolejnego sezonu w Superlidze Tenisa Stołowego szykuje się Olimpia-Unia Grudziądz. Kadra zespołu została praktycznie w całości zmieniona. Ponadto na ławkę trenerską po przerwie powraca stary znajomy!

Do grudziądzkiego zespołu na ławkę trenerską powraca Piotr Szafranek. 50-letni szkoleniowiec od wielu lat pracuje w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, ale też z powodzeniem prowadził Olimpię-Unię. Z zespołem z Grudziądza zdobył medale w każdym kolorze w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

W ostatnich dwóch sezonach Szafranek często występował w roli konsultanta Olimpii-Unii.

Zmieniona kadra na nowy sezon

Działacze Olimpii-Unii postanowili w całości przebudować zespół. Z grudziądzkim klubem po zakończonym sezonie pożegnali się: Jan Zandecki, Łukasz Sokołowski, Koreańczyk Park Jeongwoo i Turek Ibrahim Gunduz.

Pierwszym wzmocnieniem był grecki zawodnik, Konstantinos Angelakis. Więcej o tym piszemy w artykule poniżej:

Na tym grecki zaciąg działaczy z Grudziądza się nie zakończył. W pierwszej połowie lipca poinformowali o nim o kolejnym wzmocnieniu. Został nim Ioannis Sgouropoulos.

Kilka miesięcy temu zagrał on w pierwszym meczu finału Pucharu Europy, w którym GV Hennebont TT przegrał na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo 2:3. Ioannis Sgouropoulos uległ wtedy Kaii Konishiemu 0:3, w tym dwa sety po 10:12. W rewanżu już nie wystąpił, a jego zespół sięgnął po trofeum.

nowy zawodnik

i

Autor: Superliga Tenisa Stołowego Greckie wzmocnienia Olimpii-Unii Grudziądz

Polskim reprezentantem w kadrze trenera Szafranka będzie 16-letni Rafał Formela. O tym ruchu działaczy Olimpii-Unii przeczytacie w artykule poniżej:

Rafał Formela do nowego sezonu przygotowywał się na kilkutygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Chińskim Narodowym Centrum Tenisa Stołowego Hebei Zhengding.

est to światowej klasy ośrodek treningowy wyposażony w najnowocześniejsze sale i infrastrukturę. Mam tutaj możliwość trenować i rywalizować z chińską kadrą kadetów i juniorów. Ich poziom gry jest niesamowity. Trenujemy 2 razy dziennie po 3 godziny, zaś w środy i niedziele zaplanowane są pojedyncze treningi – powiedział młody Formela na łamach oficjalnego portalu Superligi Tenisa Stołowego.

Swego czasu w tym ośrodku, jednym z najlepszych chińskiej federacji (ok. 300 km od Pekinu), trenowała m.in. Li Qian, była Mistrzyni Europy i medalistka MŚ w deblu, najlepsza zawodniczka w historii polskiego kobiecego tenisa stołowego.

To nie koniec kadrowych ruchów. Działacze klubu z Grudziądza poinformowali także o przedłużeniu umowy z Tajwańczykiem, Chuangiem Chia-Chuanem.

Zmiany regulaminowe w Superlidze na nowy sezon

W nowym sezonie Lotto Superlidze Tenisa Stołowego zagra 12 drużyn. W pierwszej rundzie systemem każda z każdą, a w drugiej zostaną podzielone na Grupą Mistrzowską miejsca 1-6 i Grupę Spadkową miejsca 7-12. Do play-off awansuje aż 8 zespołów – 6 z Grupy Mistrzowskiej oraz 2 z Grupy Spadkowej.

Nowością jest faza rywalizacji o utrzymanie z udziałem ostatnich 4 zespołów z Grupy Spadkowej. Zagrają systemem każdy z każdym, z zachowaniem wyników z rundy zasadniczej.

Wszystkie pojedynki – maksymalnie pięć (cztery single oraz debel) – rozgrywane są do 3 wygranych setów. Z tym że każdy 5 set kończy się w momencie zdobycia przez jednego z zawodników 6 punktów.

Sezon rusza już na samym początku września. Terminarz rozgrywek póki co nie jest jeszcze znany.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl