Rafał Formela

i

Autor: Superliga Tenisa Stołowego Rafał Formela

Tenis stołowy

Polski transfer w Olimpii-Unii Grudziądz. W Superlidze Tenisa Stołowego zagra debiutant

2023-06-28 16:48

Działacze Olimpii-Unii Grudziądz po odejściu Jana Zandeckiego oraz Łukasza Sokołowskiego poszukiwali krajowego zawodnika na przyszły sezon. Ostatecznie zdecydowali się na 16-letniego Rafała Formelę z Gdańska.

Rafał Formela jest Wicemistrzem Polski Kadetów z 2022 roku, zaś brąz zdobył w tych zawodach w 2021 roku. W obecnym sezonie występuje już w juniorach, a w MP zajął miejsca 9-16. Z grona rówieśników wyżej był tylko Marcel Błaszczyk (5-8).

16-latek należy do grona zawodników grających bardzo ofensywnie. Jego mocną stroną są serwis oraz szybki blok i kontra po całym stole.

Rafał Formela w zeszłym sezonie reprezentował barwy pierwszoligowego zespołu - MRKS Gdańsk. W drużynie z Trójmiasta był liderem. Miał bilans 18-13, a wygrał m.in. z Łukaszem Wachowiakiem, Patrykiem Bieleckim, Arturem Danielem i Bartoszem Szarmachem.

Rozgrywki rozpoczną się za dwa miesiące. Pierwsza kolejka odbędzie się 1 września, a druga – 3 września. Runda jesienna potrwa do 21 grudnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl