olimpia grudziadz

Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz nadal pozostaje w strefie spadkowej

PIłka Nożna

Olimpia przegrywa na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Trudna sytuacja grudziądzan!

2023-11-18 14:43

Od porażki rundę rewanżową na drugoligowych boiskach rozpoczęli piłkarze Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" na wyjeździe przegrali z Sandecją Nowy Sącz 0:1.

Grudziądzanie do dzisiejszego meczu podchodzili po porażce w ostatniej kolejce z Hutnikiem Kraków 0:2. Z kolei Sandecja przed tygodniem przegrała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:2.

"Biało-zieloni" pierwsi próbowali zdobyć bramkę na boisku Garbarni w Krakowie. W 7' minucie strzał Rafała Kobrynia skutecznie zablokowali defensorzy z Nowego Sącza.

W 23' minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Do siatki Olimpii trafił Denis Potoma!

Do przerwy bramek na stadionie w Krakowie nie oglądaliśmy. Podobnie było w drugiej części spotkania - pomimo prób m.in. Kamila Kurowskiego. W tym przypadku skutecznie uderzenie pomocnika Olimpii zablokował Mateusz Bartków.

Grudziądzanie ostatecznie przegrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:1. To oznacza, że Olimpia nadal jest przedostatnia w tabeli - z dorobkiem 16 oczek, jednak ostatnia Sandecja także ma już 16 oczek na koncie.

Sandecja Nowy Sącz: 1. Paweł Sokół - 77. Patryk Bryła (77, 18. Kacper Talar), 8. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby, 31. Kamil Sobczak - 9. Denis Potoma, 36. Rastislav Václavik (67, 10. Radosław Gołębiowski), 25. Mateusz Popiela, 6. Eryk Galara (46, 4. Mateusz Geniec), 20. Mikołaj Kwietniewski (77, 16. Karol Smajdor) - 29. Marcinho (64, 7. Jakub Wróbel).

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 20. Damian Vũ Thành, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 14. Konrad Gutowski - 21. Jan Bonikowski (46, 23. Marcin Warcholak), 44. Dominik Frelek (69, 80. Mateusz Sopoćko), 8. Kamil Kurowski (82, 10. Patryk Winsztal), 11. Aghwan Papikjan - 88. Kostiantyn Czernij.

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka w następnej kolejce również zagrają na wyjeździe. 25 listopada o godzinie 17 zmierzą się z Polonią Bytom.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl