koledowa moc

i

Autor: Nadesłane / Dorota Weremi Ruszyła druga edycja akcji "Kolędowa Moc" w Grudziądzu

Trwają zapisy

Kolędowa Moc już po raz drugi w Grudziądzu! Poznaj szczegóły akcji

2023-12-01 17:00

Będą zachęcali do wspólnego kolędowania. Fundacja Rodziny Dejewskich startuje w Grudziądzu z drugą edycją akcji „Kolędowa moc”. O szczegółach przeczytacie i posłuchacie na eska.pl.

Po raz pierwszy Fundacja Rodziny Dejewskich do wspólnego kolędowania zaprosiła w ubiegłym roku. Wówczas zorganizowano premierową odsłonę akcji "Kolędowa Moc". W tym roku czeka nas powtórka!

Kolędowa Moc to wsparcie emocjonalne dla osób samotnych poprzez muzykę i wspólne spędzanie czasu - mówi nam Dorota Weremi z Fundacji Rodziny Dejewskich.

Druga edycja akcji rozpocznie się 6 grudnia 2023 roku i potrwa do 6 stycznia 2024 roku. W przeciągu 32 dni, grudziądzcy chórzyści, członkowie zespołów i orkiestry dętej zaśpiewają lub zagrają kolędy dla ponad pół tysiąca osób.

Kolędowa Moc w Grudziądzu - ruszyły zapisy

Zgłoszenia przyjmowane są od 15 listopada.Udział jest bezpłatny, jednakże warunkiem jest zgłoszenie: telefoniczne lub internetowe.

Co ważne, zgłoszenie może zostać również złożone przez osobę bliską, rodzinę, znajomych, sąsiadów bądź opiekunów za zgodą osoby zainteresowanej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zapraszającym, spotkania będą umawiane indywidualnie na konkretny dzień i godzinę znaną tylko zainteresowanym, a muzycy będą wyposażeni w imienne identyfikatory z hologramem Kolędowa Moc - dodaje nasza rozmówczyni.

O akcji "Kolędowa Moc" mówi Dorota Weremi z Fundacji Rodziny Dejewskich w Grudziądzu. Posłuchaj:

Kolędowa Moc w Grudziądzu - kto wystąpi i zaśpiewa kolędy?

W tym roku swój udział zgłosili: 4 Feelings, After View, Alla Camera, Cantores Graudentes, Echo, Kolegiata, Muzyczna Drużyna Harcerska, SCHOLA Pueri Sancti Nicolai, Soli Deo, The G Singers, Tibi Mariae, Tu Es Petrus, zespoły prowadzone przez Pana Macieja Gburczyka oraz Grudziądzka Orkiestra Dęta. W akcji wezmą również udział następujący soliści: Dorota Berendt, Daria Dunajska, Daniel Grzybowski, Julia Jargiło, Łukasz Kalinowski, Agata Korzeniak, Julia Kowalska, Paulina Mówka, Daria Nadworna, Maria Trętkiewicz, Hanna Walczak i Olga Walczyk.

Kolędowa Moc w Grudziądzu - tak wygląda program akcji

  • 6 grudnia, godz. 16.00 – Premiera piosenki Kolędowej Mocy, Rynek starego miasta
  •  6 grudnia – 6 stycznia 2024 – koncerty dla osób samotnych
  • 6 grudnia, godz. 17.30 - Kolędowa Moc na tarasie Strawa i Kawa, Góra Zamkowa
  • 7 grudnia, godz. 18.00 - Kolędowa Moc w Spichlerzu 57
  • 8 grudnia, godz. 18.30 - Kolędowa Moc na Rybnym Rynku
  • 9 grudnia, godz. 16.00 - Kolędowa Moc w Kawiarence Otwarte Serce, przy FADO, róg Reja i Spichrzowej
  • 10 grudnia, godz. 15.00 - Kolędowa Moc na Rybnym Rynku
  • 15 grudnia, od godz. 12.00 – Kolędowy Tramwaj Mocy
  • 16 grudnia, godz. 17.00 - Kolędowa Moc w chatce św. Mikołaja, Spichlerz 30
  • 7 stycznia 2024, godz. 15.30 – Koncert finałowy w Kolegiacie św. Mikołaja w Grudziądzu.

Kolędowa Moc w Grudziądzu - powstaje pastorałka

W tym roku niespodzianką jest przygotowanie specjalnej pastorałki. Nagrania do teledysku odbyły się niedawno w sali koncertowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Specjalnie na tegoroczną akcję grudziądzki muzyk, multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, Maciej Gburczyk, skomponował utwór pt. Kolędowa Moc. Słowa do tej piosenki napisał Szymon Gurbin, wiceprezydent miasta - mówi Dorota Weremi.

Utwór będzie dostępny w formie audio oraz teledysku. Premierę zaplanowano na 6 grudnia - tuż po godz., 16.00 na Rynku starego miasta.

Akcja Kolędowa Moc odbywa się pod patronatem Radia Eska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Atak zimy w Warszawie. Pierwszy śnieg w tym sezonie