Mateusz Rudyk

i

Autor: Facebook / Mateusz Rudyk Mateusz Rudyk

Kolarstwo Torowe

Mateusz Rudyk z ALKS Stali Grudziądz o Lidze Mistrzów i planach na koniec roku. Posłuchaj wywiadu

2023-11-19 11:29

Elitarne zmagania zakończył na podium. Udane występy w kolarskiej Lidze Mistrzów ma za sobą Mateusz Rudyk. Zawodnik ALKS Stali Grudziądz opowiedział na antenie Radia Eska o starcie w turnieju oraz planach na koniec roku.

To jeden z jego największych sukcesów w karierze. Kolarz ALKS Stali Grudziądz, Mateusz Rudyk zajął trzecie miejsce w tegorocznej torowej Lidze Mistrzów. Polak przegrał jedynie z Holendrem Harrie Lavryesen oraz Mathew Richardsonem z Australii.

Podsumowując całą, tegoroczną edycję Ligi Mistrzów to jestem zadowolony. Praktycznie od samego początku gdzieś tam plasowałem się wysoko. Bywałem w finale sprintu i keirinu - mówi Mateusz Rudyk.

Teraz przed grudziądzkim kolarzem przygotowania do kwalifikacji olimpijskich.

Będę intensywnie trenował. Na początku stycznia przyszłego roku mamy Mistrzostwa Europy, więc czasu pozostało niewiele. Są to dla nas bardzo ważne zawody, a ponadto to gorący czas kwalifikacji olimpijskich - dodaje zawodnik ALKS Stali Grudziądz. 

Całej rozmowy z Mateuszem Rudykiem posłuchacie w materiale poniżej:

Rozmowa z zawodnikiem ALKS Stali Grudziądz, Mateuszem Rudykiem. Posłuchaj:

Przypomnijmy - Mateusz Rudyk był jedynym Polakiem, który wziął udział w tegorocznej Lidzie Mistrzów. Elitarne zmagania składały się z pięciu rund: Berlin, Majorka, Paryż i dwie ostatnie w Londynie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE