olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz pozostanie na fotelu lidera

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz przełamała czarną serię. Ważna wygrana z Polonią Środa Wielkopolska

2023-06-02 21:40

To było spotkania w ramach 32. kolejki II grupy III ligi. Olimpia Grudziądz pokonała na własnym stadionie Polonię Środa Wielkopolska 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Patryk Winsztal.

To dla grudziądzkiego zespołu decydujący moment sezonu. Piłkarze Olimpii Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mieli punkt przewagi nad rezerwami Pogoni Szczecin. Teraz są cztery, ale druga drużyna "Portowców" swój mecz ligowy ma zaplanowany na jutro - wyjazd z Unią Solec Kujawski.

W pierwszej połowie spotkania "Biało-zieloni" mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. Zdecydowanie najlepszą z nich zmarnował w 37' minucie Konrad Gutowski. Skrzydłowy zmarnował idealną okazję mając przed sobą tylko bramkarza gości.

Po przerwie przewaga Olimpii rosła z minuty na minutę. Zespół trenera Bogusława Baniaka dopiął swego w 78' minucie. Dośrodkowanie w pole karne Gutowskiego wykorzystał Patryk Winsztal i ku ogromnej radości kibiców - grudziądzanie objęli prowadzenie 1:0.

"Biało-zieloni" skromnej zaliczki nie oddali już do ostatniego gwizdka arbitra. Olimpia wygrała i zapewniła sobie fotel lidera rozgrywek - przynajmniej do rozpoczęcia 33. serii gier.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski - Sikorski, Mich, Rogala, Warcholak - Vu Thanh (81. Owczarek) - Bonikowski (65. Winsztal), Kurowski (65. Konstanty), Cabrera, Gutowski - Stanisławski (85. Skórecki).

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają w sobotę (10 czerwca). O godzinie 18 na stadionie przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu zmierzą się z Błękitnymi Stargard.