Bogusław Baniak

i

Autor: Olimpia Grudziądz Bogusław Baniak, trener Olimpii Grudziądz

Rozmowa z trenerem

Bogusław Baniak z Olimpii Grudziądz: Te mecze są jak trzy finały [WYWIAD]

2023-06-02 10:04

Przed Olimpią trzy decydujące o awansie mecze. Pierwszy z nich grudziądzanie rozegrają już dziś (2 czerwca) na własnym stadionie z Polonią Środa Wielkopolska. Początek o godzinie 18.

Grudziądzanie w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty (po bezbramkowych remisach z Cartusią Kartuzy i Pogonią II Szczecin). Na zdecydowanie lepszą skuteczność pod bramką rywali w meczu z Polonią Środa Wielkopolska liczy szkoleniowiec „Biało-zielonych”, Bogusław Baniak.

Nie gramy źle, my gramy dobrze, ale nie potrafimy zdobyć z napastnikami bramki. Bolą mnie także stałe fragmenty gry, które są często wykonywane niechlujnie i tracimy okazje do strzelania bramek. Zrobimy wszystko, żeby w tych dwóch meczach u siebie dobrze pożegnać się z publicznością i szansami jechać na spotkanie z Gedanią Gdańsk - mówi trener Olimpii.

Grudziądzanie w ligowej tabeli mają jedno oczko przewagi nad drugim zespołem Pogoni Szczecin. Dodatkowo „Portowcy” mają korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań.

Wyszli z tego problemu ludzi schodzących z pierwszego zespołu i grających. Tam nie było drużyny, tylko zbieranina z tygodnia. Od pewnego momentu w rundzie jesiennej postawili na ten zespół młodych ludzi, czyli przyszłe gwiazdy Pogoni. Stworzyli im warunki do rozwoju w trzeciej lidze i dlatego ich postawa nie jest żadnym zaskoczeniem - dodaje doświadczony szkoleniowiec.

Całej rozmowy z Bogusławem Baniakiem posłuchacie poniżej:

Rozmowa z Bogusławem Baniakiem, trenerem Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Początek dzisiejszego spotkania z Polonią Środa Wielkopolska o godzinie 18.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl