ksp wislanka

i

Autor: Facebook / KSP Wiślanka Grudziądz Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu

Panie grają w piłkę

W Grudziądzu działa nowy klub piłkarski. To kobieca szkółka "Wiślanka"

2023-06-01 12:30

Chcą wyszkolić przyszłe pokolenie piłkarek. W Grudziądzu swoją działalność rozpoczęła Kobieca Szkółka Piłkarska „Wiślanka”. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki. W każdej chwili można dołączyć do treningów.

W Grudziądzu nie ma obecnie klubu zrzeszającego młode piłkarki. To zdanie od kilku tygodni nie jest już prawdziwe. W naszym mieście powstała nowa szkółka piłkarska. To "Wiślanka", w której trenują być może przyszłe reprezentantki Polski.

Stawiamy na rozwój dziewczyn z tego względu, że nie ma takiego miejsca obecnie w Grudziądzu. Zainteresowanie treningami jest spore, więc warto to robić - mówi Fabian Chmielewski, trener i jeden z założycieli klubu. Drugim jest Paweł Szcześniak.

Zajęcia podzielone są na dwie grupy wiekowe. Pierwsza to 7-11 lat, a druga to 12-15 lat. Treningi odbywają się na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Grudziądzu (ul. Żeromskiego).

  • Grupa I (7-11 lat) - treningi we wtorki i czwartki od 16:30
  • Grupa II (12-15 lat) - treningi we wtorki i czwartki od 18:00

Więcej o nowej szkółce piłkarskiej w Grudziądzu posłuchacie w poniższym podcaście:

W Grudziądzu działa KSP Wiślanka. Odwiedziliśmy ich z eskowym mikrofonem. Posłuchaj:

Do zajęć w "Wiślance" w każdej chwili można się przyłączyć. Treningi prowadzone są w taki sposób, że odnajdą się na nich zarówno zawodniczki, które miały wcześniej styczność z piłką nożną oraz dziewczęta, dla których będzie to pierwszy kontakt z bramkami i futbolówką.

Dziewczyny na razie skupiają się przede wszystkim na treningach. W niedalekiej przyszłości jest w planach rozgrywanie meczów sparingowych oraz udział w rozgrywkach ligowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl