Wołodymyr Kowal

i

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Wołodymyr Kowal (na zdjęciu po lewej) występował w Olimpii Grudziądz przez jeden sezon

Olimpia Grudziądz organizuje zbiórkę dla byłego zawodnika. Walczy w ukraińskiej armii

2022-05-25 9:05

Olimpia Grudziądz dołoży swoją cegiełkę wsparcia dla Ukrainy. Chodzi o pomoc dla Wołodymyra Kovala, który w sezonie 2017/2018 przywdziewał „Biało-zieloną” koszulkę. 30-letni zawodnik po wybuchu wojny wstąpił do ukraińskiej armii.

Zebrana kwota w całości zostanie przekazana Wołodymyrowi Kowalowi. Były piłkarz grudziądzkiej Olimpii wstąpił do wojska.

Czynnie uczestniczy w pomocy humanitarnej. Jest to nasz były piłkarz. Zwrócił się do klubu o pomoc i zorganizowanie zbiórki w związku z trudną sytuacją na Ukrainie - mówi Tomasz Asensky, prezes Olimpii.

Grudziądzki klub ze zbiórką startuje od dzisiaj (25 maja). Akcja prowadzona będzie w różnych miejscach.

Takie akcje będziemy starali się przeprowadzić zarówno na mieście, jak i w obszarze stadionu, na przykład w Sklepie Kibica przy okazji najbliższego meczu. Myślę, że osoby, które nam kibicują będą wspierały również taką akcję. Zachęcamy oczywiście wszystkich do wsparcia. Każdy grosz jest na wagę złota, a w tej sytuacji na wagę życia ludzkiego - dodaje sternik grudziądzkiego klubu.

Jedną z takich akcji Olimpia przeprowadzi w najbliższy piątek - 27 maja w godz. 15-17 w okolicach Rynku Głównego. Będzie można spotkać tam hostessy wraz z GIEKSIKIEM (klubowa maskotka).

Zbiórka potrwa do 11 czerwca, do zakończenia meczu ze Stolemem Gniewino.​

Kim jest Wołodymyr Kowal?

Wołodymyr Kowal reprezentował Olimpię w sezonie 2017/2018 na boiskach pierwszoligowych (wcześniej grał jeszcze w Stomilu Olsztyn oraz Bruk-Bet Termalice Nieciecza). Ukrainiec wystąpił łącznie w biało-zielonej koszulce w 24 meczach, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak