Kartka Wielkiej Mocy czyli dobre słowo do Ukrainy

i

Autor: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

"Kartka Wielkiej Mocy" czyli dobre słowo do Ukrainy

2022-05-24 19:46

Wykonując prace plastyczne dodają otuchy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. “Kartka Wielkiej Mocy” to wydarzenie organizowane przez Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Każdego roku kartki docierają do innej grupy osób. Tym razem grupą docelową są obywatele Ukrainy.

Rozwijając manualne umiejętności, wesprą naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Inicjatywa "Kartka Wielkiej Mocy" dotarła już m.in do naszych rodaków przebywających na Kresach Wschodnich, do osób walczących z COVID-19, a także do chorych przybywających na oddziałach onkologicznych. Tym razem, dobre słowo z Grudziądza w plastycznej formie dotrze do obywateli Ukrainy.

Kartki można wykonywać w domach, szkołach i dostarczać do siedziby teatru. Drugą z możliwości jest wizyta w teatrze 4 czerwca, gdzie odbędzie się podsumowanie akcji, podczas której chętni mieszkańcy miasta wezmą udział w warsztatach plastycznych. Wydarzenie podzielone zostanie na dwie części - jedną z nich będzie część muzyczna. Na deskach teatru zaprezentują się lokalni artyści. Następnie będzie czas na wykonanie "Kartki Wielkiej Mocy". Prace powędrują do Ukrainy. Gest ma być pocieszeniem i wsparciem dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.