Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz lepsza od "Górali". Ucieka ze strefy spadkowej

2024-09-30 8:25

Olimpia Grudziądz oddala się od strefy spadkowej. „Biało-zieloni” na własnym stadionie ograli w 11. kolejce drugiej ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

Grudziądzanie na prowadzenie wyszli w 27' minucie spotkania. Do siatki gości trafił Bartosz Zbiciak.

Przyjezdni wyrównali w drugiej połowie. W 70' minucie Kacpra Górskiego strzałem głową pokonał rezerwowy Lionel Abate Etoundi.

Olimpia po straconej bramce ruszyła do ataku. W 82' minucie w polu karnym po indywidualnej akcji upadł Tomasz Kaczmarek. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Chwilę rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany.

"Biało-zieloni" prowadzenia nie oddali już do końcowego gwizdka arbitra. Olimpia ostatecznie pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 2. Igor Maruszak, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa (46, 3. Adrian Klimczak) - 7. Tomasz Kaczmarek, 26. Oskar Sewerzyński, 44. Dominik Frelek (69, 6. Oskar Sikorski), 10. Kacper Cichoń, 21. Jan Bonikowski (46, 29. Kacper Rychert) - 11. Szymon Krocz (77, 9. Maciej Mas).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Konrad Forenc - 55. Michał Willmann, 28. Kornel Osyra, 17. Jan Majsterek, 22. Kacper Gach - 30. Radosław Zając (60, 77. Bartosz Florek), 18. Paweł Czajkowski (90, 20. Szymon Gołuch), 24. Michał Bednarski (60, 23. Marcel Misztal), 8. Matej Mršić (76, 6. Mateusz Kizyma), 7. Linus Rönnberg (60, 70. Lionel Abate Etoundi) - 90. Lucjan Klisiewicz.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają w najbliższą niedzielę (6 października). Wyjazdowym rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego będzie GKS Jastrzębie.