lot balonem

i

Autor: Pixabay Impreza potrwa przez trzy dni

Od jutra warto patrzeć w niebo! Nad Grudziądzem będą latały balony

2022-08-24 16:41

Grudziądzkie niebo znów zapełni się balonami! W naszym mieście odbędą się przygotowania do przyszłorocznych 6. Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach weźmie udział 20 załóg. Impreza potrwa od 25 do 27 sierpnia.

To już XIX raz kiedy członkowie Grudziądzkiego Klubu Balonowego organizują podniebne wydarzenie. Łącznie od czwartku do soboty piloci wykonają pięć lotów zawodniczych, podczas których będą wykonywali szereg punktowanych konkurencji.

Rozpoczęcie tegorocznych zmagań zaplanowano na godzinę 14:30 na stadionie centralnym przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu. Później piloci przeniosą się na osiedle Lotnisko, skąd z łąki przy ul. Parkowej tuż za WZU wystartuje grupa balonów.

Poza atrakcjami dla mieszkańców blisko dwudziestu pilotów będzie rywalizować o trofea w ramach Balonowego Pucharu Polski, a dla Juniorów to trening przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata. Te - w podobnym terminie - również odbędą się w Grudziądzu.

Przebieg rozgrywek będzie śledziło trzech sędziów międzynarodowych, meteorolodzy, oficerowie bezpieczeństwa. Plan imprezy podany jest na plakacie poniżej.

plakat wydarzenia

i

Autor: Nadesłane / Grudziądzki Klub Balonowy Oficjalny plakat grudziądzkich zawodów

Oczywiście zawody balonowe mocno uzależnione są od pogody, więc miejsca startów i godziny lotów mogą się jeszcze zmieniać. Szczegóły podawane będą na facebooku - GRUDZIĄDZKI KLUB BALONOWY

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Balony zrobiły show, czyli Nocny Pokaz Balonów w Nałęczowie. Ależ to robiło niesamowite wrażenie!