straz komenda 1

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Wizualizacja nowej komendy dla grudziądzkich strażaków

Przetarg na nową komendę dla grudziądzkich strażaków. Na oferty czekają do 13 września

2022-08-24 8:40

Przetarg na budowę nowej strażnicy ogłosiła właśnie Komenda Miejska Straży Pożarnej w Grudziądzu. Mundurowi na oferty czekają do 13 września.

Przypomnijmy, nowa strażnica będzie znajdowała się u zbiegu ul. Łyskowskiego i Karabinierów. W ramach prac zagospodarowany zostanie również teren wokół obiektu. Wszystko zrealizowane zostanie jako projekt "Budowa budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 oraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu".

Do dyspozycji będą sypialnie, kuchnie, nowocześnie wyposażone garaże, czy nawet tereny do ćwiczeń, takie jak boisko - mówił nam przed wakacjami Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu.

Całość obiektu zamknie się w 2,5 metrach kwadratowych. Na budowę nowej komendy strażacy pozyskali 21 milionów złotych z budżetu państwa.

Przy okazji budowy nowej strażnicy zmiany czekają także w pobliskim ruchu drogowym. Powstanie łącznik ulic Karabinierów z Łyskowskiego.

Co dalej ze starą komendą na Piłsudskiego? Na razie nie jasno sprecyzowanych planów. Nieoficjalnie mówi, że się obiekt dalej ma być wykorzystywany przez służby. Być może przeniosą się do niego strażnicy miejscy.

straz komenda 2

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Wizualizacja nowej komendy dla grudziądzkich strażaków

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56