komenda straż

i

Autor: Nadesłane/PSP w Grudziądzu Wizualizacja nowej komendy dla grudziądzkich strażaków

Tak będzie wyglądała nowa komenda dla grudziądzich strażaków. Przygotowano nowy projekt

2022-06-17 8:16

Strażacy z Grudziądza będą mieli nową komendę. W sieci pojawiła się kolejna wizualizacja obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu. Tym razem - jak twierdzą sami strażacy - ten projekt to wersja końcowa.

Grudziądzcy strażacy zmienią swoją siedzibę. Niebawem rozpocznie się budowa nowej komendy na działce w okolicy ulicy Karabinierów i Łyskowskiego. Na razie przedstawiono kolejną  wizualizację całego kompleksu.

Ten nowy obiekt będzie w kształcie litery "L", częściowo dwupiętrowy. Tam gdzie będzie jednostka ratowniczo-gaśnicza, a nad nią będzie się znajdowała komenda, czyli wszystkie biura. Z kolei garaż będzie w formie dużej hali na 14 miejsc dla samochodów pożarniczych - opisuje Paweł Korgol z KM PSP w Grudziądzu.

Nowe komenda dla strażaków to także duże ułatwienie jeśli chodzi o sam wyjazd z garażu. Obecnie nie należy on do najbezpieczniejszych.

Nie będziemy tutaj w tak duży ruch wjeżdżali od razu. W tej chwili w naszej obecnej lokalizacji każdy wyjazd i wjazd to jest zatrzymanie ruchu na ulicy Piłsudskiego. To są różne niebezpieczne sytuacje na drodze, do których dochodzi, a tam będzie po prostu bezkolizyjnie - dodaje strażak.

komenda straż 1

i

Autor: Nadesłane/PSP w Grudziądzu Nowa komenda będzie zlokalizowana między ulicą Karabinierów i Łyskowskiego
komenda straż 2

i

Autor: Nadesłane/PSP w Grudziądzu W nowym kompleksie dla grudziądzkich strażaków garaż pomieści aż 14 wozór pożarniczych

Sport dla strażaka jest bardzo ważny

Na terenie nowej komendy pojawią się także obiekty do aktywności fizycznej.

Strażak, żeby być sprawnym musi mieć odpowiednie zaplecze. Na terenie projektowanej właśnie, nowej strażnicy jest przewidziane zaplecze sportowe. Powstaną tam boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej i do streetballu - mówi Paweł Korgol.

Obecnie grudziądzcy strażacy są na etapie załatwiania pozwoleń na budowę. Później ogłoszony zostanie przetarg.

komenda straż 3

i

Autor: Nadesłane/PSP w Grudziądzu Wizualizacja nowej komendy dla grudziądzkich strażaków

Inwestycja będzie realizowana w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2022-2025". Szacunkowy koszt budowy nowej siedziby PSP w Grudziądzu to 21 mln zł. Czas prac przewidziano na trzy lata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Politycy od kuchni - Bronisław Komorowski 2022