rocznica smolensk

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu W tym roku przypadła 12. rocznica katastrofy smoleńskiej

Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Grudziądzu

2022-04-10 9:52

Na niedzielę (10 kwietnia) przypadła 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji w Grudziądzu złożono kwiaty pod popiersiem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz tablicą upamiętniającą Annę Walentynowicz.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęły 94 osoby. Były wśród nich postacie związane z Grudziądzem.

Anna Walentynowicz - wybitna postać z czasów PRL. Za swoją działalność związkową została osadzona w grudziądzkim Zakładzie Karnym. Przebywała w nim od 26 października 1982 roku do 30 marca 1983 roku.

Janusz Zakrzeński - aktor filmowy i telewizyjny. Znany z ról: Napoleon w „Popiołach” Andrzeja Wajdy, czy Józef Piłsudski w serialu „Polonia Restituta” w reżyserii Bohdana Poręby. Jest w gronie laureatów przyznawanej w Grudziądzu Nagrody Księdza Profesora Janusza Pasierba z 2009 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mija 12 lat od śmierci mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej. Zginęła w katastrofie smoleńskiej