radni grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Na spotkaniu obecny ma być dyrektor grudziądzkiego szpitala, Maciej Hoppe

Radni oczekują pilnej komisji budżetu. Chcą wyjaśnień od dyrektora szpitala

2022-04-09 0:29

Radni Koalicji Obywatelskiej: Paweł Napolski i Tomasz Smolarek chcą pilnego posiedzenia komisji budżetu. Chodzi o sytuację finansową grudziądzkiego szpitala. Pismo trafiło do przewodniczącej, Heleny Bagniewskiej z Sojuszu Obywatelski Grudziądz.

Radni w prośbie skierowanej do przewodniczącej komisji zaapelowali, by na spotkaniu pojawił się dyrektor lecznicy, Maciej Hoppe.

Oczekujemy, że podczas tego posiedzenia zostanie zaprezentowany program naprawczy placówki, przygotowany w celu uzyskania niskoprocentowej pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto chcielibyśmy omówić strukturę zobowiązań wymagalnych oraz poznać działania dyrektora w celu ich spłacenia - mówi radny Paweł Napolski.

Przedstawicieli klubu Koalicja Obywatelska niepokoi m.in. kwota zobowiązań wymagalnych, którą władze szpitala zaprezentowały na koniec 2021 roku.

Miało to być okrągłe zero, a wymagalne zobowiązania na koniec ubiegłego roku wynosiły 25 milionów złotych. Przyrost zobowiązań wymagalnych od grudnia do lutego strasznie nas zmartwił. Wzrost o 9 milionów to strasznie niepokojąca tendencja - dodaje Napolski.

Wniosek skierowany do przewodniczącej został rozpatrzony w trybie natychmiastowym. Radna Helena Bagniewska zwołała pilne posiedzenie komisji budżetu na przyszły wtorek (12 kwietnia) na godzinę 13.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Finał IV konkursu "Szmaragdowy Guzik" w Lesznie