nowe rondo

i

Autor: GDDKiA oddz. w Bydgoszczy Rondo powstanie w gminie Grudziądz

Inwestycje drogowe

Nowe rondo powstanie w gminie Grudziądz? Wybrano wykonawcę prac

2023-08-30 9:48

O to rondo mieszkańcy Mokrego (gmina Grudziądz) zabiegali od wielu lat. Ich działanie w końcu przynosi zamierzony skutek. Skrzyżowanie na wysokości ulicy Złotej i zjazdu do Aeroklubu w Lisich Kątach zostanie przebudowane. Szczegóły na eska.pl.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych z oddz. w Bydgoszczy dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w ogłoszonym niedawno przetargu. Przypomnijmy - do postępowania zgłosiły się trzy firmy:

  • Unitrak z Kielna: ponad 11,5 mln zł
  • Porr z Warszawy: ponad 11, 7 mln zł
  • Strabag z Pruszkowa: ponad 14,7 mln zł

Po analizie urzędników Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zdecydowała się powierzyć tę inwestycje firmie Unitrak. Na ten cel trzeba jednak dołożyć przeszło 2 miliony złotych, ponieważ w pierwotnie zaplanowanym budżecie było 9,2 miliona złotych.

Uzgodniony został aneks do programu inwestycji zwiększający finansowanie a zaakceptowany przez Ministerstwo Infrastruktury - przekazał na łamach Gazety Pomorskiej, Julian Drob z GDDKiA w Bydgoszczy. 

Walkę o budowę ronda w Mokrem wspierała także minister Anna Gembicka. Rozstrzygnięcie przetargu skomentowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Po latach oczekiwania, został rozstrzygnięty przetarg na zaprojektowanie i budowę ronda w Mokrem! Przed nami jeszcze czas na odwołania, ale mam nadzieję, że inwestycja będzie mogła się wkrótce rozpocząć - czytamy na jej profilu.

Firma z którą zostanie podpisana umowa zajmie się zarówno dokumentacją projektową jak i wybuduje rondo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Cerkiew św. Jerzego w Jurowcach