Łukasz Kowarowski

i

Autor: Nadesłane Łukasz Kowarowski

Wybory 2023

Łukasz Kowarowski z Lewicy zabiera głos w sprawie bezrobocia w Grudziądzu. "Spadło i tym i tym"

2023-08-30 8:36

Powraca temat bezrobocia w Grudziądzu i jego stopa za rządów Prawa i Sprawiedliwości i wcześniej Platformy Obywatelskiej. Tym razem głos w tej sprawie zabrał kandydat do sejmu z ramienia Nowej Lewicy, Łukasz Kowarowski.

Pokłosiem konferencji prasowej Nowej Lewicy w Grudziądzu... była konferencja prasowa, którą pod koniec ubiegłego tygodnia w naszym mieście zorganizowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wówczas o danych z powiatu i samego Grudziądza mówili minister Krzysztof Szczucki oraz wicewojewoda, Józef Ramlau. Więcej o tym w poniższym artykule:

Głos w tej sprawie zabrał wspomniany kandydat Lewicy, Łukasz Kowarowski.

Z naszych wyliczeń wynika, że jednym i drugim (przyp. PIS i PO) za czasów ich rządów bezrobocie spadło niemalże o tyle samo, czyli o ok. 5,5 procent - twierdzi obecny przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza. I dodał - jeśli pan Szczucki obniży stopę bezrobocia w Elblągu, to my chętnie z panem prezydentem zapoznamy się z jego metodami działania i wprowadzimy je w naszym mieście.

Łukasz Kowarowski odniósł się także do kandydatur partii rządzącej w Grudziądzu. Przypomnijmy - do senatu z naszego okręgu wystartuje Józef Ramlau, który obecnie piastuje funkcje wicewojewody. Do sejmu (na razie nie wiadomo, z którego numeru) z okręgu nr % (czyli m.in. z Grudziądza) wystartuje także Krzysztof Szczucki - prezes Rządowego Centrum Legislacji.

Więcej w poniższym nagraniu konferencji prasowej kandydata Lewicy do sejmu, Łukasza Kowarowskiego.

Łukasz Kowarowski, kandydat Lewicy do sejmu o stopie bezrobocia w Grudziądzu. Posłuchaj:

Przypomnijmy, wybory parlamentarne zaplanowano na 15 października.

Sonda
Czy wybierasz się na wybory parlamentarne?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl