droga gmina

i

Autor: Nadesłane / GDDKiA Oddział w Bydgoszczy To ścieżka o długości 4,2 km

Nowa droga dla rowerzystów w gminie Grudziądz. Ponad 4 km nowej ścieżki

2022-12-10 1:20

Piesi i rowerzyści mogą korzystać z nowej ścieżki pieszo-rowerowej na drodze krajowej nr 55 na odc. Grudziądz - Mokre. Otwarto trakt o długości 4,2 kilometra.

Umową na budowę nowej drogi rowerowej na terenie gminy Grudziądz podpisano w grudniu ubiegłego roku. Zadanie opiewało na kwotę 9 318 040,59 zł. Wykonawcą była firma COLAS Polska. Prace ruszyły wiosną wraz z początkiem sezonu budowlanego.

Zadanie polegało na rozbudowie drogi krajowej nr 55 na odcinku Grudziądz - Mokre o ciąg pieszo-rowerowy długości 4,2 km. Prace obejmowały tereny gmin Grudziądz i Rogóźno. W ramach zadania przebudowana została także infrastruktura kolidująca, zjazdy, kolizje teletechniczne i energetyczne. Powstały zatoki autobusowe, odwodnienie nawierzchni, kolektor oraz obiekt mostowy przez rzekę Osę na km 1+735.

W tym roku kończymy aż trzy długo wyczekiwane zadania na terenie Gminy Grudziądz. To łącznie niemal 10 km ścieżek za blisko 18 mln zł na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa infrastruktury drogowej na DK55 w bezpośrednim sąsiedztwie Grudziądza – powiedział Sebastian Borowiak, dyrektor GDDKiA Oddział w Bydgoszczy

To nie jedyne inwestycje drogowe w gminie

W maju bieżącego roku zakończono budowę ścieżki pieszo-rowerowej relacji Grudziądz - Klęczkowo o długości 4,7 km. Wartość prac wyniosła 7 mln zł. Z kolei w sierpniu również zakończono budowę chodnika w miejscowości Dusocin za kwotę 1,5 mln zł.

W sumie, tylko w tym roku, długość chodników i dróg rowerowych na drodze krajowej nr 55 w województwie kujawsko - pomorskim powiększyła się o ponad 9 kilometrów. A łączna wartość wymienionych inwestycji to prawie 18 mln zł.

gmina grudziadz

i

Autor: Nadesłane / GDDKiA Oddział w Bydgoszczy Otwarcie drogi dla rowerów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dawid Podsiadło nie miał łatwych początków. Jego droga do kariery była kręta