s5 grudziadz

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Gmina Grudziądz. Mieszkańcy apelują o zmianę przebiegu trasy S5

2022-12-09 13:17

Do ministra infrastruktury trafiła petycja od mieszkańców gminy Grudziądz. Chodzi o przebieg trasy ekspresowej Grudziądz–Ostróda "S5", która ma przechodzić przez teren ich domów i działek. Pod dokumentem podpisało się 700 osób.

Pod petycją podpisali się między innymi mieszkańcy z Białego Boru, Pieniek Królewskich czy Rudy.

Wyrażamy sprzeciw wobec nowej propozycji przebiegu trasy S5 w wariancie oznaczonym kolorem fioletowym. Wariant nie uwzględnia założenia, jakim jest minimalizacja negatywnego wpływu trasy S5 na obszary przyrodnicze i na środowisko – mówi Natalia Bułkowska.

Wyznaczony przebieg trasy - jak czytamy w petycji - ma naruszyć cały system występujący na obszarze gminy Grudziądz. Droga S5 przebiegać będzie przez tereny działek, czy nawet samych domów.

Wnosimy o przyjęcie alternatywnego, mnie kolizyjnego przebiegu drogi. W porozumieniu z władzami miasta Grudziądz oraz gminy Grudziądz chcemy przywrócenia przebiegu trasy S5 stroną północną gminy, wraz z wybudowaniem nowego mostu na rzece Wiśle – dodaje Natalia Bułkowska.

Droga, która połączy Grudziądz z Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim, ma mieć długość prawie 90 kilometrów. Ukończona ma zostać w 2032 roku.

Petycję od mieszkańców do ministerstwa przekazał poseł Tomasz Szymański.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Doda tuż przed Bożym Narodzeniem wyznaje: Nie lubię świąt!