przebieg trasy s5

i

Autor: Łukasz Piekarski Arkadiusz Goszka ze stowarzyszenia Czas Grudziądza

Arkadiusz Goszka wychodzi z projektem uchwały w sprawie przebiegu S5

2022-05-13 17:11

W harmonogramie majowej sesji wciąż brakuje projektu uchwały o drodze S5. W związku z tym z inicjatywą stworzenia takiego dokumentu wyszedł radny Arkadiusz Goszka ze stowarzyszenia „Czas Grudziądza”. - To może być legitymacja dla pana prezydenta – twierdzi wspomniany autor projektu.

Pojawił się pierwszy projekt uchwały w sprawie przebiegu trasy S5. Jego autorem jest radny niezrzeszony i przewodniczący stowarzyszenia Czas Grudziądza, Arkadiusz Goszka. Jak sam zaznacza – miasto w tej sprawie mogło zrobić więcej.

To nie jest sprawa z okresu miesiąca czy dwóch. Ta dyskusja ciągnie się już od dwóch lat. Nie widziałem żadnego merytorycznego dokumentu pomiędzy miastem a decydentami - mówi radny Arkadiusz Goszka.

Radny w swoim projekcie uchwały wyraża zdecydowane poparcie na ponowne włączenie do dyskusji tzw. wariantu północnego z budową dodatkowego mostu na Wiśle.

Odciążymy most kolejowo-drogowy i jednocześnie nie będzie także konieczności korzystania z mostu autostradowego. Kolejną bardzo ważną sprawą, żeby tę wersję popierać jest to, że przez Grudziądz nie przechodziłyby duże transporty towarowe - dodaje przewodniczący stowarzyszenia Czas Grudziądza.

Projekt Arkadiusza Goszki - jakie ma szanse poparcia?

Aby projekt radnego Goszki trafił pod obrady na majowej sesji potrzebnych jest pięć podpisów. O ich zebranie może być trudno, ponieważ równolegle przygotowywana jest bliźniacza uchwała o przebiegu trasy S5.

Poszedł on dopiero do konsultacji do klubów, czyli nie jest to ani projekt Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelski Grudziądz. Na razie jest to projekt najprawdopodobniej przygotowany przez służby pana prezydenta. On będzie dopiero konsultowany. Kluby muszą się dopiero zebrać i podjąć w tej sprawie decyzje - mówi radny Goszka.

Projekt Arkadiusza Goszki znajduje się obecnie w biurze Rady Miejskiej w grudziądzkim ratuszu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE