Tomasz Kaczmarek

i

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Tomasz Kaczmarek (na zdjęciu) jest jednym z ofensywnych filarów Olimpii Grudziądz w tym sezonie

Tomasz Kaczmarek: Wygrana zapewni nam większy komfort psychiczny [WYWIAD]

2022-05-13 11:08

Po dwóch tygodniach przerwy wracają do ligowych rozgrywek. Piłkarze Olimpii Grudziądz zagrają dzisiaj na własnym stadionie z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Piątkowy przeciwnik „Biało-zielonych” pomimo słabszej rundy wiosennej wciąż zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zapraszamy na krótką rozmowę z pomocnikiem Olimpii, Tomaszem Kaczmarkiem.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Wracacie do rozgrywek ligowych po dwutygodniowej przerwie. Jak wykorzystaliście ten dłuższy czas pomiędzy spotkaniami?

Tomasz Kaczmarek (Olimpia Grudziądz): Jeśli chodzi o ten tydzień, to wróciliśmy od środy do treningów i przygotowań do meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Robimy to tak, jak do każdego innego spotkania, niczym się te przygotowania nie różnią. Uważam, że jesteśmy gotowi na 100 procent do tego pojedynku.

To kolejny rywal z czołówki. Pogoń Nowe Skalmierzyce zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Ostatnio mieli trochę gorszą serię, którą przerwali i wygrali na własnym stadionie z Sokołem Kleczew aż 5:0. Wcześniej nie mogli wygrać od pięciu czy sześciu spotkań.

Olimpia ma aktualnie cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg. To daje pewien komfort przed spotkaniem ligowym?

Trzeba pamiętać, że Kotwica ma w ten weekend mecz z Elaną Toruń, a więc dopiszą sobie trzy punkty bez wychodzenia na boisko. My musimy dzisiaj przede wszystkim wygrać to spotkanie żeby utrzymać tę czteropunktową przewagę.

W związku z tym, że tak jak wspomniałeś, Kotwica ma już dopisane trzy oczka, odczuwacie jakąś dodatkową presję przed spotkaniem z Pogonią Nowe Skalmierzyce?

Staramy się przede wszystkim skupiać wyłącznie na sobie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że trzeba wygrać. Znamy przecież wynik Kotwicy. Najważniejszy cel dla nas, to po zakończeniu meczu z Nowymi Skalmierzycami dalej mieć cztery punkty przewagi w tabeli ligowej.

Słowo „Awans” zaczyna w waszej szatni wybrzmiewać coraz głośniej?

Można powiedzieć, że tak. Ciężko coś w tej sprawie dodać. Myślę, że dzisiejsza wygrana z Pogonią da nam taki komfort psychiczny i będziemy dużo spokojniejsi przed kolejnymi meczami.

W środku tygodnia zagracie dodatkowy mecz w Okręgowym Pucharze Polski z Zawiszą Bydgoszcz. Jak podchodzicie do tego spotkania?

Podchodzimy do tego meczu, tak jak do każdego innego. Naszym celem ponownie będzie zwycięstwo. Jestem przekonany, że w najbliższy wtorek zagramy z Zawiszą na 100 procent naszych możliwości i mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli.

Początek dzisiejszego spotkania z Pogonią Nowe Skalmierzyce w Grudziądzu o godzinie 18.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Michał Wójcik