gastronomik grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Uczniowie od trzech dni odbijają swoje dłonie na namalowanym drzewie

Nietypowa akcja uczniów grudziądzkiego "Gastronomika". Zostawią ślad dla pokoleń [FOTO]

2022-10-07 10:43

Namalowali drzewo, a teraz zostawiają na nim odciski swoich dłoni. Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Grudziądza przygotowali nietypową akcję. Chcą na ścianie swojej auli zostawić swój ślad dla przyszłych pokoleń.

Drzewo namalowane zostało na ścianie w szkolnej auli. Od trzech dni uczniowie, pracownicy szkoły i nauczyciele przychodzą i odciskają na nim swoje dłonie.

Mamy w szkole ponad 1000 uczniów i przynajmniej 100 pracowników i nauczycieli. Szukaliśmy akcji, w której będziemy mogli wziąć wszyscy udział. A przy okazji pozostawimy nasz ślad na przyszłe lata - mówi Natalia Jezierska, opiekun samorządu uczniowskiego w grudziądzkim "Gastronomiku".

Odciski dłoni pozostawiane były w kilku kolorach. Uczniów nie trzeba było specjalnie zachęcać, by przyszli i pozostawili swój ślad na namalowanym w auli drzewie.

To świetna akcja. Myślę, że przygotowanie czegoś takiego musiało zająć wiele czasu i energii. W końcu odcisnęło się na nim już prawie 1000 uczniów - mówi Oskar, uczeń klasy pierwszej.

Dzięki tej inicjatywie zostawimy po sobie ślad dla pokoleń. A przyszłe roczniki będą wiedziały ilu uczniów mieliśmy w szkole - wtóruje mu Zuzanna, również uczennica klasy pierwszej.

Myślę, że odcisnę się na samej górze. To idealne miejsce dla mnie - dodaje Kacper, który chwilę później wszedł na drabinę i zostawił swoją dłoń na samym szczycie drzewa.

Drzewo z odciśniętymi dłońmi w pełni gotowe będzie w najbliższy poniedziałek (10 października).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59