rybacka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Do ponownego przetargu na ulicę Rybacką w Grudziądzu stanęły trzy firmy

Jest szansa na remont ul. Rybackiej w Grudziądzu! Jedna oferta mieści się w budżecie

2022-10-06 20:10

Pojawiło się światełko w tunelu jeśli chodzi o planowany remont ulicy Rybackiej w Grudziądzu. Jedna z trzech złożonych w ponownym postępowaniu przetargowym ofert zmieściła się w zaplanowanym na tę inwestycję budżecie.

Do ponownie ogłoszonego przetargu stanęły trzy firmy. W dwóch przypadkach zaproponowana kwota okazała się zbyt wysoka. Jedna oferta zmieściła się w zaplanowanym przez miasto budżecie. A ten to 4.650.000,00 zł.

Te firmy stanęły do przetargu na remont ulicy Rybackiej:
  • UNITRAK Sp. z o.o. - 5.225.261,19 zł
  • Pure Investment Sp. z o.o. - .420.186,50 zł
  • PBD SA - 6.670.873,61 zł 

Wynika z tego, że oferta złożona przez firmę Pure Investment Sp. z o.o.  z Chorzowa mieści się w zapisanych na remont ulicy Rybackiego środkach. Urzędnicy zweryfikują teraz złożone propozycje i w najbliższych dniach podejmą decyzję.

Wcześniej informowaliśmy, że ulica Rybacka została przez grudziądzki ratusz zgłoszona Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Istnieje w nim możliwość uzyskania nawet do 50 % dofinansowania do inwestycji. Prócz wspomnianej Rybackiej zgłoszone zostały tam również ulica Kościuszki i łącznik pomiędzy Kwiatową a Toruńską.

Jak będzie wyglądała ulica Rybacka po remoncie?

Po remoncie na ulicy Rybackiej znacząco zmieni się organizacja ruchu. Droga stanie się jednokierunkowa - przejechać nią będzie można tylko od ronda Sikorskiego w stronę al. 23 Stycznia. 

W ramach zaplanowanych prac na ulicy Rybackiej pojawi się m.in. pas ruchu dla rowerów o szerokości 2-2,5 metra, który zostanie wykorzystany z obecnej szerokości jezdni, od strony Wisły.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Anna Dereszowska prawie rozpłakała się, wspominając Anię Przybylską