swieta dla strazaków

i

Autor: Radio ESKA W okresie świątecznym strażacy interweniowali łącznie 15 razy

Nieco bezpieczniejsze święta dla strażaków z Grudziądza. Pożary głównie w powiecie [AUDIO]

2020-12-28 14:18

Nieco mniej wyjazdów niż przed rokiem mieli w świątecznym okresie grudziądzcy strażacy. Mimo to w wyniku zdarzeń była jedna ofiara śmiertelna, a jedna osoba trafiła z obrażeniami do szpitala. Ponadto straty oszacowano na blisko 350 tysięcy złotych.

To były święta na podobnym poziomie do tych ubiegłorocznych. Strażacy w 2019 roku wyjeżdżali na 17 interwencję, a w tym tylko dwa razy mniej.

Pięć interwencji dotyczyło pożarów, a 10 zdarzeń drogowych i ratunkowych - mówi Paweł Korgol, oficer prasowy komendy PSP w Grudziądzu.

Dwa zdarzenia miały miejsce w wigilię. Najpierw w wyniku zderzenia z autem osobowym, rowerzysta trafił do szpitala. Kilka godzin później strażacy udzielali pomocy medycznej starszej grudziądzance.

Przyjechaliśmy na miejsce przed pogotowiem. Zaczęliśmy starszej grudziądzance udzielać pierwszej pomocy. Później te czynności przejęli od nas ratownicy medyczni. Niestety kobiety nie udało się uratować - dodaje strażak.

ZOBACZ TEŻ - Areszt dla kobiety podejrzanej o dźgnięciem nożem swojego konkubenta [AUDIO]

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Pożary na terenie powiatu

Największe pożary miały miejsce na terenie powiatu. Tylko tam straty oszacowano na ponad 300 tysięcy złotych.

Pierwszego dnia świąt wyjechaliśmy do pożaru drewnianego domu letniskowego w Nogacie. Tam pożar mocno się rozprzestrzenił. Akcja trwała kilka godzin. Na szczęście na miejscu nikogo nie było, więc obeszło się bez osób poszkodowanych - opisuje Paweł Korgol.

Mówi Paweł Korgol, oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Kolejny pożar wybuchł w pustym budynku mieszkalnych w Białochowie. Tam straty oszacowano na blisko 70 tys. złotych. Domek drewniany w Nogacie to kolejne 250 tys. złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?